Zbiórka surowców wtórnych

ROZSTRZYGNIĘCIE AKCJI EKOLOGICZNEJ

Akcja „Oddaj zużyty telefon komórkowy”  w której braliśmy udział dobiegła końca. Po zapakowaniu i umieszczeniu paczki na wadze okazało się że nasze zaangażowanie przyniosło świetny rezultat, ponieważ zebraliśmy 19 kilogramów telefonów bez baterii. Wspólnie pokazaliśmy, że potrafimy walczyć o wygraną ale przede wszystkim swoim postępowaniem potrafimy działać na rzecz ochrony przyrody. Za swoje zaangażowanie otrzymaliśmy od organizatora konkursu bon, który przeznaczony został na zakup gier edukacyjnych z których korzystać mogą wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W klasach IV-VI  wśród najlepszych zbieraczy znaleźli się:

Oskar Krawczyk z klasy VI c  oraz Alicja Ignaczak z klasy IV a –  po 9 telefonów

Krystian Markowski z klasy VI b oraz Pan Andrzej Derenda – po 7 telefonów

W klasach I-III najlepsi to:

Hubert Sielicki z klasy II d

Patryk Witkowski z klasy II c

Szymon Westfal z klasy II a

Wszyscy uczniowie najbardziej zaangażowani w akcję zostali nagrodzeni. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursuJ

Organizatorzy akcji:
H. Dolna, K. Szczepańska, K. Szyk

Wyniki zbiórki nakrętek

I          miejsce          III e      1 009 szt / 1 ucznia

II          miejsce          II a       867 szt / 1 ucznia

III         miejsce          I a       823 szt / 1 ucznia

Wyniki zbiórki makulatury

I           miejsce          I c        23,0    kg / 1 ucznia

II          miejsce          III a      20,9    kg / 1 ucznia

III         miejsce          II a       20,7    kg / 1 ucznia

Zrzut ekranu 2017 05 22 22.21.53

W czwartek 18 maja 2017 roku odbył się w SP nr 4 Finał XXI edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów”.

Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli przedszkoli, szkół ale także osoby reprezentujące gminy: Elbląg, Markusy, Gronowo Elbląskie, Milejewo, Tolkmicko, pracowników Urzędu Miasta oraz Przedsiębiorstwa Odzysku „Reba” i Fundacji „Recal”

Nasze gimnazjum otrzymało Wyróżnienie Specjalne i czek na kwotę 1200 zł., natomiast Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała wyróżnienie i czek na kwotę 800zł.

Zmienione zasady konkursu sprawiły, że nie znaleźliśmy się na podium, ale liczy się sama idea konkursu oraz  fakt, że uczymy i nadal uczyć będziemy segregacji.

Wszystkim pracownikom szkoły: nauczycielom, wychowawcom, uczniom i rodzicom dziękuję a zaangażowanie i współpracę.

Halina Dolna

W związku z ogromnym zaangażowaniem w poprzednią akcję, informujemy że w naszej szkole zbiórka starych telefonów będzie od tej pory trwała cały rok.

Zachęcamy wszystkich UCZNIÓW, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI do włączenia się w to działanie. Jeśli macie w domu stary, zużyty telefon (nie musi być on sprawny) zachęcamy do przyniesienia go do gabinetu:

4E (K. Szyk),  10E/206C (T. Żandarski), 18E (K. Szczepańska), 5C (H. Dolna)

Zebrane telefony zostaną zgłoszone do kolejnej edycji konkursu dzięki czemu NASZA SZKOŁA będzie miała szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród

Nasza szkoła 360

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

prace uczniw

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.