Sport w szkole

Dziennik elektroniczny

Synergia Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

Wzorem lat ubiegłych i w tym roku szkolnym dzieci z Przedszkola nr 24 uczestniczyły w cyklicznych cotygodniowych zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 (Osiedle Nad Jarem).

W grach i zabawach  sportowych uczestniczyły 3 grupy przedszkolaków. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Dzieci nauczyły się podstawowych elementów z zakresu minikoszykówki, poznały nowe formy aktywności ruchowej, zdecydowanie poprawiły swoją sprawność fizyczną. Dominującym elementem były gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem piłek do minikoszykówki, piłek do siatkówki, szarf, obręczy gimnastycznych i wielu innych dodatkowych przyrządów. Aby zwiększyć atrakcyjność zajęć nauczyciele wprowadzili dodatkowe elementy z zakresu gimnastyki np.: pokonywanie zwinnościowych torów przeszkód czy ćwiczenia równoważne. Dzieci z radością wykonywały poszczególne ćwiczenia i miały z tego ogromną satysfakcję.

Wreszcie przyszedł czas na podsumowanie całorocznych zajęć. Zaplanowany wcześniej mini festyn sportowy na Orliku, z powodu złych warunków atmosferycznych przeniesiono na halę sportową. 13.06.2017r. przy wesołej muzyce na wcześniej przygotowanych stacjach bawiły się przedszkolaki ze wszystkich trzech grup. Ogromną pomocą przy pokonywaniu wszelkich przeszkód służyły dzieciom dziewczęta z naszego gimnazjum.

Ostatecznie całą zabawę zakończono „pociągiem”. Wszystkie dzieci w nagrodę za wytrwałość, zaangażowanie i ogromną chęć do ćwiczeń otrzymały drobne upominki.

Cieszymy się, że przedszkolaki czują się w naszej szkole swobodnie, znają już korytarze, salę i halę sportową, szatnie. Sportowa współpraca z Przedszkolem nr 24 to doskonała promocja Szkoły Podstawowej nr 11. Poprzez takie działania poznajemy naszych przyszłych uczniów, a oni z kolei czują się dużo pewniej w naszej szkole.

Andrzej Trybiński -  nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 1

ozio_gallery_nano
 

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly