Kronika wydarzeń u maluchów

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel
 1. Uczniowie klasy 3a ćwiczyli tabliczkę mnożenia, wykorzystując m.in. grę „Kaboom”. Ponadto wykonali wspaniałe prace o tematyce zimowej, wykorzystując kilka zimowych dni jako inspirację.
 2. Maja Szypkowska i Gabrysia Wojszkun, uczennice z klasy 3a, otrzymały wyróżnienie w konkursie na najładniejsze hasło promujące zdrowie organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek.
 3. W klasie 2d uczniowie rozwijali zdolności plastyczne poprzez: kreatywne rysowanie, origami i tworzenie zimowego pejzażu.
 4. Uczniowie klas drugich spotkali się 6 grudnia z pisarką- Wiolettą Piasecką: było wiele zabawy, elementów dramy i zbieranie autografów.
 5. Wszyscy uczniowie klas młodszych hucznie świętowali „Mikołajki”. Były spotkania z Mikołajem, który częstował słodyczami, zabawy mikołajkowe z udziałem starszych uczniów, słodkie poczęstunki, piosenki i lekcje angielskiego z Mikołajem w tle.
 6. Dwa zespoły uczniów w składzie: Hania Tybor, Klara Blicharz i Maja Jakubek z klasy 3a oraz Lena Zipser, Natalia Lichoraj i Wiktoria Stypułkowska z klasy 3c brały udział w szkolnych podchodach mikołajkowych- „Knowing your school with Santa Claus”, w których czasie wykazały się dużą wiedzą z zakresu angielskiego i stawiły czoła zespołom z klas piątych.

Kronikarz- Mirosława Frączyk

 1. Klasa 3a grała w kółko i krzyżyk, wykorzystując tabliczkę mnożenia. To była świetna zabawa i przerywnik lekcji. Ponadto uczniowie co to jest waga netto, waga brutto i tara doskonale przedstawili to w swoich zeszytach OK. 
 2. Wszyscy uczniowie klas młodszych świętowali staropolskie „Andrzejki”: Były wróżby przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów lub samodzielnie, ponadto smakołyki i zabawa taneczna.
 3. W tym tygodniu uczniowie klasy 2a uczyli się odczytywać godziny na zegarze. Pomogła im w tym tarcza wykonana z hula - hop. Pozwoliła w łatwy sposób zrozumieć dzieciom pojęcie czasu i jego upływu. A na zakończenie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w grze on- line. 
 4. Drużyna z klasy 3c wygrała międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Autumn on the farm”. Aby zdobyć wspaniałe nagrody zespół musiał pokonać osiem drużyn z różnych szkół.

Miniony tydzień u maluchów w SP11:

 1. Klasa 3c- miała warsztaty plastyczne z zakresu teorii barw- sztuka abstrakcyjna w ich wykonaniu wygląda wspaniale.
 2. W klasie 2c dzieci były na wycieczce w pracowni plastycznej pana Bogdana, gdzie samodzielnie szkliwiły wykonane wcześniej naczynia. Ponadto wykonały zwierzęta z szyszek.
 3. W klasie 2d uczniowie wykonali elementy scenografii do inscenizacji bajki o złym smoku, rozpoznawały barwy podstawowe i pochodne, a także projektowały odzież.
 4. Dzieci z klasy 2b, na Eksperymentach, sprawdzały działanie mydła i napięcie powierzchniowe cieczy. Było bardzo kolorowo.
 5. Wiele klas w związku z 30. Rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka wykonało plakaty, ulotki, oglądało filmy, uczestniczyło w wielu akcjach na terenie szkoły.
 6. Klasa 1d była pasowana na czytelnika szkoły, dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały książki i uczyły się jak korzystać ze wspaniałego zbioru szkolnej biblioteki.
 7. Klasa 1b, uczyła się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wykonała prace plastyczne, pt. „Deszczowe chmury”.
 8. Klasa 2a na zajęciach eksperymentalnych poznała właściwości powietrza, na lekcji polskiego dzieci czytały piękną legendę o Krakowie, do której zrobiły wspaniałe ilustracje.
 9. Na lekcjach angielskiego dzieci utrwalały poznane słownictwo bawiąc się kartami oraz grając w gry z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
 10. Na koniec tygodnia wszyscy uczniowie naszej społeczności uczestniczyli w apelu porządkowym, na którym przypomniano zasady funkcjonowania dzieci w czasie przerw oraz podsumowano konkursy z okazji: Pumpkin Day oraz 30- lecia szkoły.

Kronikarz- Mirosława Frączyk

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.