Kronika wydarzeń u maluchów

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

1. Dzieci z kl 3b wybrały się na zajęcia pokazowe do SP 19 związanych z Europejskim Code Week. Uczniowie z radością pracowali z robotami Ozobot, Photon i Cue. Świetnie poradzili sobie z kodowaniem z wykorzystaniem maty, puzzli i kolorowych kubeczków oraz elementami programowania.
2. Uczniowie z klasy 3A wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Literackim nt. JESTEM BEZPIECZNY, JESTEM WIDOCZNY NA DRODZE, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i SP 4 w Elblągu. Uczniowie wykazali się niezwykłym kunsztem literackim i byli bezkonkurencyjny, zajmując pierwsze miejsca i wyróżnienia.

3. Klasa 3c zaczęła cykl zajęć sportowych - gry zespołowe. Na ostatnich zajęciach dzieci doskonaliły podania i chwyty piłki koszykowej przygotowujące do gry "Żywy kosz".
4. Mali aktorzy z 2d przygotowali inscenizację do wiersza J. Brzechwy "Na straganie".
5. Uczniowie z 2b eksperymentowali i odkrywali np. właściwości cieczy nienewtonowskiej.
6. Zajęcia plastyczne z p. Bogdanem Kilińskim w kl 3b wprowadziły uczniów w jesienny klimat.
7. Uczniowie z klasy 3a tworzyli w zespołach "mapy myśli" na temat lasu i jego warstwowej budowy.
8. W Dzień Nauczyciela uczniowie z kl. 2b i 2c wraz z wychowawczyniami miło spędzali czas grając w gry planszowe i tworząc wspaniałe budowle ze słomek konstrukcyjnych. Natomiast 2d gościła studentów filologii angielskiej i wspólnie wykonano plakaty związane z hasłem- My school.
9. Dzieci z klasy 2b zdobywały wiadomości na temat zdrowego żywienia i tworzyły techniką kolażu piramidy żywieniowe. Pamiętając o tym, że dla zdrowia niezbędny jest ruch, wesoło i aktywnie spędzały czas na nowym placu zabaw.
10. Na koniec tygodnia uczniowie klasy 2b sprawiły niespodziankę przedszkolakom i pierwszoklasistom przygotowując dla nich inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".
11. Klasa 2d wykonała wspaniałe prace jesienne, które pięknie dekorują klasę.
12. W klasie 3c dzieci bawiły się kolorami. Chcąc zatrzymać piękną złotą jesień uczniowie wykonali drzewo z zastosowaniem jesiennych barw. Pień i gałęzie drzewa mają kształt dłoni autora pracy.
13. Klasa 3 A 3 C uczestniczyła w sobotnie południe w marszu Amazonek pt. KOCHAM ŻYCIE.
14. 16 października klasa 3b i 3d uczestniczyły w Marszu żywności. Tego dnia nasi uczniowie przebrani za produkty spożywcze, warzywa lub owoce przemaszerowali ulicami Elbląga z transparentami, na których widniały hasła nawiązujące do tematu przewodniego. Na zakończenie tegorocznej akcji dzieci wzięły udział w quizie.
15. WESOŁA POMARAŃCZA- Dziewczyny z klas I-III SP na zajęciach sportowych z koszykówki uczyły się kozłowania piłki.

Kronikarz- Mirosława Frączyk

 

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.