Co się dzieje

Zdalne nauczanie to okazja do tego, aby nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie wykorzystali swoje umiejętności w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych w praktyce. Uczestnicząc w lekcji online uczeń musi wykazać się przynajmniej podstawami w tym zakresie, czy potrafiłby jednak poprowadzić taką lekcję? W minionym tygodniu postanowiłam to sprawdzić. Zgodnie z założeniem metody ODWRÓCONEJ LEKCJI, siódmoklasiści najpierw zapoznali się z tematem lekcji (czasem PAST SIMPLE), a następnie opowiadali o nim klasie i utrwalali zdobytą wiedzę. Uczennice dwóch klas 7 - Laura Van Iperen oraz Natalia Asiukiewicz - oprócz teoretycznego przekazania treści przygotowały również zadania interaktywne zachęcając przy tym wszystkich do czynnego udziału w lekcji. Dziewczyny poradziły sobie znakomicie, a klasy odebrały to doświadczenie bardzo pozytywnie.

M. Szyk-Wojtkiewicz