A na świetlicy...

Przede wszystkim rozmawialiśmy o zimujących ptakach w Polsce. Poznaliśmy różne gatunki ptaszków oraz dowiedzieliśmy się, co jedzą zimą. Odwiedziliśmy również pobliski karmnik, by nakarmić goszczące w nim ptaszyny. Oprócz tego wykonaliśmy ciekawą pracę plastyczną - barwne ptaszki na gałązkach, które ozdabiają naszą świetlicę.

Udaliśmy się także do zaprzyjaźnionej Biblioteki Miejskiej im. C.K.Norwida przy ul. Ogólnej, aby wziąć udział w interesujących zajęciach czytelniczo-plastycznych pt. „W krainie wiecznej zimy". Było świetnie!

Oczywiście nie mogło zabraknąć podczas całego tygodnia dobrej, różnorodnej zabawy.   Każdy znalazł tu coś dla siebie!

Widzimy się już po weekendzie!

W tym tygodniu na świetlicy szkolnej... przede wszystkim uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Po obejrzeniu filmu instruktażowego i zapoznaniu się z Łańcuchem Przeżycia mogliśmy szkolić się na fantomach. Odgrywaliśmy także różne scenki tematyczne - naszym zadaniem było prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy. Przygotowywaliśmy się również do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  i dlatego z tej okazji powstał nasz sercowy plakat "Pomagam, bo mogę!". Jednocześnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest pomaganie, które jest przecież DZIECINNIE PROSTE.  Rysowaliśmy kredą zimowe pejzaże, które ozdabiają teraz naszą świetlicę. Graliśmy w gry planszowe, układaliśmy puzzle, bawiliśmy się w kręgu, skakaliśmy przez kręconkę. :) Było świetnie!

GORĄCO ZAPRASZAMY już jutro (12.01) do naszej szkoły na wielkie granie razem z WOŚP, a tym samym do świetlicowego stanowiska "Ratujemy i uczymy ratować", gdzie będzie można zdobyć certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy!

CZEKAMY NA WAS!!!

Na świetlicy szkolnej ostatnie dwa tygodnie upłynęły nam niezwykle szybko i pracowicie. Wykonywaliśmy własnoręcznie prezenty gwiazdkowe dla najbliższych oraz dekoracje świąteczne. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary. Czytaliśmy baśnie J. Ch. Andersena. Bawiliśmy się zabawkami, które przyniósł nam na „Mikołajki” św. Mikołaj. Na chwilę przenieśliśmy się do kraju „kwitnącej wiśni” dzięki zabawom muzyczno-ruchowym przy dźwiękach tradycyjnej muzyki japońskiej oraz teatrowi ilustracji. Formowaliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej oraz plasteliny, slimy... robiliśmy też świąteczne zakładki do książek 👍😊
Życzymy wszystkim pięknych, zdrowych, magicznych Świat Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 roku.

Do zobaczenia w styczniu :-)

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400