A na świetlicy...

Zajęcia w świetlicy szkolnej na temat Godła, Hymnu, Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W piątek 7 maja dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach tematycznych dotyczących symboli naszego państwa. Uzyskały najważniejsze informacje dotyczące GODŁA, HYMNU, FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Dzieci dowiedziały się, że otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela. Ich używanie podkreśla znaczenie uroczystości państwowych i wojskowych. Prezentując je z powagą i oddając im należną cześć, zaświadczamy o naszym szacunku do wspólnego dobra, jakim jest Rzeczpospolita Polska. Jednocześnie podkreślamy więzy łączące nas z przodkami – twórcami historii i tradycji naszego Narodu, Państwa i Wojska Polskiego.

W czasie zajęć korzystano z pomocy dydaktycznych otrzymanych z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Scenografię stanowiły chorągiewki i kotyliony wykonane przez wychowanków świetlicy. Dzieci z należytą uwagą uczestniczyły w tych zajęciach. Na ich zakończenie zostały obdarowane pięknymi broszurami związanymi z tematem dzisiejszego spotkania. Obiecały wręczyć je swoim rodzicom.

Nauczyciele świetlicy

Świetlica szkolna była organizatorem Miedzyświetlicowego Konkursu Plastycznego "Mój przyjaciel kot" dla uczniów klas I - Ill z elbląskich szkół. Wpłynęło 115 prac. Dzieci wykonały pracę różnymi technikami plastycznymi. Ich poziom był bardzo wysoki. Jury konkursu miało problem z wyborem najlepszych, dlatego przyznano aż 4 miejsca pierwsze, 5 drugich i 6 trzecich oraz 14 wyróżnień. Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Nauczyciele świetlicy

W dniu 13 grudnia 2019 roku o godz. 15.00 w świetlicy szkolnej odbył się mini koncert skrzypcowy w wykonaniu 7-letniej Marcelinki Wawryszuk (uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu). Wykonała ona utwór muzyczny -"Jesień w Pekinie", a następnie kolędy: "Lulajże Jezuniu,", "Przybieżeli do Betlejem", Wśród nocnej ciszy". Dzieci z należytą uwagą i skupieniem wysłuchały koncertu, który na zakończenie nagrodziły rzęsistymi brawami. Ciekawostką jest to, że rodzice Marcelinki są absolwentami naszej szkoły. Zatem koncert dziewczynki można uznać jako kolejne ciekawe wydarzenie w obchodach 30 - lecia SP 11.

Wychowawcy świetlicy

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

prace uczniw

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.