30 listopada 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole międzyświetlicowy konkurs recytatorski poezji patriotycznej pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”, w którym udział wzięli uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie wartości narodowej kultury, upowszechnienie kultury języka wśród młodych uczniów, rozwijanie aktywności twórczej oraz uzdolnień dzieci. W konkursie wzięło udział 23 uczniów ze Szkół Podstawowych nr: 1, 4, 6, 9, 11, 12, 16, 18, 21. W skład komisji oceniającej weszły: p. Agnieszka Zielińska, p. Monika Malinowska oraz p. Maria Klimiuk. Komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, jego pamięciowe opanowanie, intonację głosu, tempo mówienia, interpretację utworu oraz emocjonalne zaangażowanie. Po długiej i trudnej naradzie komisja przyznała następujące miejsca:

Klasy I
1 miejsceJulia Grala (Szkoła Podstawowa nr 12), „Polska jest wspaniała” Iwona Romanowska
2 miejsceAleksandra Tacka (Szkoła Podstawowa nr 4), „Twój dom” Wanda Chotomska
3 miejsce Katarzyna Pstrąg (Szkoła Podstawowa nr 11), „Barwy ojczyste” Czesław Janczarski

Klasy II
1 miejsceWiktoria Wyżlic (Szkoła Podstawowa nr 6), „Modlitwa polskiego dziecięcia” Władysław Bełza
2 miejsceJagoda Kordecka (Szkoła Podstawowa nr 12), „Symbole narodowe” Wioleta Raszuk
3 miejsceZofia Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 9), „Polska” Elżbieta Krystek-Jones

Klasy III
1 miejsce Zofia Nowaczyk (Szkoła Podstawowa nr 21), „Mowa polska” Małgorzata Strzałkowska
2 miejsceAmelia Robak (Szkoła Podstawowa nr 16), „Pieśń o fladze” Konstanty Ildefons Gałczyński
3 miejsce Katarzyna Kurt (Szkoła Podstawowa nr 18)

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom z podziękowaniem za uczestnictwo.
Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu, a uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

ozio_gallery_jgallery