W tym tygodniu na świetlicy szkolnej... przede wszystkim uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Po obejrzeniu filmu instruktażowego i zapoznaniu się z Łańcuchem Przeżycia mogliśmy szkolić się na fantomach. Odgrywaliśmy także różne scenki tematyczne - naszym zadaniem było prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy. Przygotowywaliśmy się również do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  i dlatego z tej okazji powstał nasz sercowy plakat "Pomagam, bo mogę!". Jednocześnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest pomaganie, które jest przecież DZIECINNIE PROSTE.  Rysowaliśmy kredą zimowe pejzaże, które ozdabiają teraz naszą świetlicę. Graliśmy w gry planszowe, układaliśmy puzzle, bawiliśmy się w kręgu, skakaliśmy przez kręconkę. :) Było świetnie!

GORĄCO ZAPRASZAMY już jutro (12.01) do naszej szkoły na wielkie granie razem z WOŚP, a tym samym do świetlicowego stanowiska "Ratujemy i uczymy ratować", gdzie będzie można zdobyć certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy!

CZEKAMY NA WAS!!!

ozio_gallery_jgallery