Rozgrywki Ligowe

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

Na terenie miasta Elbląg od stycznia do grudnia 2017 roku swoją działalność kontynuowały dwa ośrodki SMOK PZKosz, czyli Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej dla dziewcząt i chłopców z klas 4-6, finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu wspólną budowę przyszłości koszykówki w Polsce.

Program daje możliwość przygotowania ogólnorozwojowego i sprawnościowego oraz naukę i doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę dzieci w nim uczestniczących.

            W naszym mieście istnieją dwa ośrodki: męski w Szkole Podstawowej nr 18 i żeński w Szkole Podstawowej nr 11. Od stycznia dołączyły do nich dwie nowe placówki: Szkoła Podstawowa nr 15 (ośrodek męski) i Szkoła Podstawowa nr 12 (ośrodek żeński).

Treningi SMOK dla młodych adeptów tej gry zespołowej, odbywały się systematycznie, nieodpłatnie i w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 11,12,15,18. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas treningów dzieci ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem i doskonaliły swoje umiejętności gry w koszykówkę.

            Trenerzy prowadzący treningi SMOK mogli uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanym, na wysokim poziomie merytorycznym szkoleniu w Żyrardowie.  

            Mamy ogromną nadzieję, że projekt będzie realizowany również w 2018 roku, dlatego już dziś zapraszamy wszystkie dziewczynki i chłopców którzy lubią koszykówkę i ruch na nasze treningi. Więcej informacji na temat przyszłych zajęć można uzyskać na naszej stronie internetowej na Facebooku:

www.facebook.com/SMOKElblag

Katarzyna Zapolska

koordynator SMOK Elbląg

ozio_gallery_nano