Rozgrywki Ligowe

Instrukcja dla rodziców:

1. Rodzic loguje się na konto dziecka / ucznia naszej szkoły.

1. klasy 0-3

Aby wejść na zebranie klasowe, wchodzi na Classroom i wybiera Classroom Nauczania początkowego/wczesnoszkolnego, a następnie przez znajdujący się w nim przycisk "Dołącz"  wchodzi na zebranie o wyznaczonym czasie (przed tym czasem link może nie działać)

1. Klasy 4-8

Aby wejść na zebranie klasowe, wchodzi na Classroom i wybiera Classroom Godzina wychowawcza, a następnie przez znajdujący się w nim przycisk "Dołącz" wchodzi na zebranie o wyznaczonym czasie (przed tym czasem link może nie działać)

1. Aby wejść na konsultacje z nauczycielem przedmiotu lub specjalistą (konsultacje z nauczycielami uczącymi w klasie):

2. Zalogowany na konto szkolne klika w link

3. Następnie z listy wybiera link do odpowiedniego Meet i przechodzi do niego w wyznaczonym przedziale czasu (przed godziną rozpoczęcia zebrań link może nie działać)

Alternatywnie: Rodzice mogą też wejść na stronę szkoły i do zakładki Nasza dyrekcja i nauczyciele
Po najechaniu na zdjęcie wybranego nauczyciela pojawi się ikonka Facebooka i Classroom. Po kliknięciu ikonkę Classroom zostanie przeniesiony do wybranego Meet. (także w tym wypadku trzeba być zalogowanym na konto dziecka i przed wyznaczoną godziną link może nie działać)

Kopiowanie zawartości konta szkolnego na inne konto

Jeśli korzystasz ze szkolnego konta Google, możesz skopiować swoje pliki i przenieść je na inne konto Google. Pozwala to:

• okresowo robić kopie zapasowe plików,
  • zachować ważne pliki po ukończeniu lub zmianie szkoły czy odejściu z niej z innego powodu.

Treści, które możesz skopiować

Ze swojego konta szkolnego możesz skopiować i przenieść na inne konto Google następujące typy plików:

• e-maile z Gmaila (ale bez kontaktów, czatu ani listy zadań);
  • dokumenty z Dysku Google, które należą do Ciebie (poza plikami z sekcji „Zdjęcia Google” na Dysku);
  • dokumenty z Mojego Dysku.

Pliki oryginalne pozostaną na Twoim koncie szkolnym. Zmiany, które wprowadzisz w skopiowanych plikach, nie będą miały wpływu na ich oryginały.

Kopiowanie i przenoszenie plików

Za każdym razem, gdy kopiujesz pliki z konta szkolnego, na Twoim koncie Google tworzony jest nowy zestaw kopii.

Przygotowanie plików

Aby skopiować pliki, które udostępnili Ci inni, dodaj je do Mojego Dysku.

Szczegółowe informacje o kopiowaniu

• Kopiowanie trwa zazwyczaj kilka godzin, ale może zająć do tygodnia.
  • W jego trakcie skopiowane pliki mogą pojawiać się na koncie Google partiami.
  • Po zakończeniu kopiowania plików otrzymasz e-maila na swój adres Gmail.

Procedura kopiowania

1. Na koncie szkolnym wybierz Przenieś zawartość.
  2. Wpisz adres e-mail konta Google, na które chcesz przenieść zawartość.
  3. Wybierz Pobierz kod.
  4. W skrzynce odbiorczej Gmaila na swoim koncie Google odszukaj e-maila z potwierdzeniem od Google. W e-mailu kliknij Uzyskaj kod potwierdzenia. Otworzy się nowa karta z kodem.
  5. Na swoim koncie szkolnym wróć na stronę „Przenieś zawartość”. Wpisz kod i kliknij Zweryfikuj.
  6. Wybierz pliki, które chcesz skopiować, i kliknij Rozpocznij przenoszenie.

Zrzut ekranu 70