Biblioteka szkolna

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu pracują (od początku jej istnienia) nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk i Hanna Trybińska.

Biblioteka szkolna składa się z:

• Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (8 komputerów z dostępem do Internetu i urządzenie wielofunkcyjne) połączonego z czytelnią z 20 miejscami
  • sali audiowizualnej (30 miejsc) wyposażonej w telewizor, projektor, odtwarzacz DVD i wideo, komputer
  • wypożyczalni z wolnym dostępem do półek i licznymi pufami (dla najmłodszych i tych starszych)
  • pokoju opracowania zbiorów

Udostępnianie zbiorów odbywa się 5 dni w tygodniu w godz.:

Poniedziałek 7.00-16.00
Piątek 7.00 - 15.00

Biblioteka jest skomputeryzowana (program MOL) – posiada stanowisko komputera centralnego do obsługi czytelników.

Każdego roku nauczyciele bibliotekarze organizują konkursy czytelnicze, recytatorskie, plastyczne, ekologiczne, zgaduj-zgadule, gry czytelnicze dla poszczególnych poziomów klas oraz spotkania z autorami ciekawych książek. Popularyzacji czytelnictwa służą tematyczne wystawki książek.

Imprezy i wydarzenia czytelnicze organizowane przez bibliotekę szkolną w roku szkolnym 2016/2017

Biblioteka szkolna

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly