Doradca zawodowy

Poniedziałek -------------
Wtorek 7.30 – 13.00
Piątek -------------

Konsultacje indywidualne z rodzicami po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania:
tel. 55-625-66-57

Szanowni Rodzice

Uprzejmie proszę o kontakt w sprawie ewentualnego wystawienia dla Państwa dziecka opinii poradni w sprawie pierwszeństwa w przyjęciu ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej ze względu na stan zdrowia.
    Podstawą do wydania takiej opinii jest podpisany przez Rodzica wniosek oraz zaświadczenie od lekarza specjalisty z rozpoznaniem choroby.

Do opinii kwalifikują między innymi:
wady wzroku (większe niż +3,0 lub -4,0 D), nasilone alergie, astma, opieka neurologiczna, kardiologiczna, endokrynologiczna, ortopedyczna, laryngologiczna i inne schorzenia o charakterze przewlekłym ograniczające wybór kierunku dalszego kształcenia.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 2, Elbląg ul. Kos. Gdyńskich 30,
tel. 55 625-82-51 (doradca zawodowy Pan Wojciech Rudnicki)

doradca zawodowy Gim.4
Anna Koka-Haufa

Wybrane przeciwwskazania zdrowotne ograniczające możliwość wyboru kierunku kształcenia.

Wykaz szkół ponadgimnazjalnych i oferta kształcenia w roku szkolnym 2016/2017

Przydatne linki z doradztwa zawodowego:

www.doradca-zawodowy.pl
Serwis poświęcony zagadnieniom poradnictwa zawodowego, planowania kariery oraz wzmocnienia kapitału ludzkiego w kontekście zawodowym.     www.koweziu.edu.pl
Informacje na temat zawodów, mulitimedialne materiały dotyczące wybory zawodu.

predyspozycje.interium.com.pl/
test predyspozycji i zainteresowań

edukacik.blogspot.com/2014/05/pobierz-gre-talent-game.html
Gra „Tajemnica Aeropolis” - określenie zainteresowań i możliwości

Poleca
doradca zawodowy Gim.4
Anna Koka-Hufa

Pobierz Tajemnice Aeropolis

Dużo się już pisało na temat bezpłatnej gry – Tajemnice Aeropolis – pozwalającej na zbadanie predyspozycji zawodowych. Celem gry Talent Game (bo pod taką nazwą również występuje) jest pomoc w wyborze zawodu, ułatwienie dokonania właściwego wyboru, obranie odpowiedniego kierunku rozwoju – to wszystko poprzez rozrywkę oraz przy pomocy grywalizacji. Tajemnice Aeropolis są przeznaczone dla trzech grup wiekowych uczniów: 6+, 12+ i 16+.

tajemnice aeropolis - pobierz - talent game

Talent Game to gra przygodowa w której uczniowie będą mieli możliwość wędrowania przez 6 krain symbolizujących różne nastawienie do kwestii zawodu: np. naukowe, artystyczne, czy społeczne.

Dla ucznia:

Dla nauczyciela / rodzica / doradcy zawodowego:

(źródło: talentgame.pl; www.paninformatyk.com.pl/)

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly