Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Synergia Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

W Dniu Dziecka, uczennica klasy IVc Antonina Martuszewska, otrzymała medal „Młody Bohater". Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak uhonorował w ten sposób 22 dzieci z całej Polski. Specjalnie dla nich urządzono piknik z atrakcjami, m.in. z popisowymi pokazami antyterrorystów. 

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniły się do ocalenia zdrowia lub życia innych osób. Tosia wykazała się wzorową postawą, dzielnością i opanowaniem w niebezpiecznej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia jej rodziny.

24 marca na drodze nr 22 za Malborkiem doszło do wypadku samochodowego. Samochód zjechał z drogi do rowu, koziołkował i uderzył w drzewo. Prawą stroną opierał się o nie, a lewą wbity był w ziemię. Poszkodowana została mama Tosi, kierująca pojazdem, jedenastoletnia Tosia i troje rodzeństwa w wieku 13, 4 i 1 rok.

Tosia najpierw udzieliła pierwszej pomocy siostrze, ponieważ była ona nieprzytomna. Sprawdzała jej oddech. Ułożyła i podtrzymywała ją tak, żeby siostra się nie dusiła. Po przybyciu strażaków współpracowała z nimi od środka samochodu, by przenieść nieprzytomną i rannego braciszka w bezpieczne miejsce. Czteroletniego brata wydostała z wraku. Informowała ratowników i rodzinę o istotnych szczegółach. Pod nieobecność matki opiekowała się rodzeństwem, uspokajała je, okrywała ciepłymi ubraniami. Pozostała z nimi bez rodziców także w karetce, aż do przyjazdu do szpitala. Ostatecznie cała rodzina wyszła z groźnego wypadku ocalona.

Na obozie letnim Tosia uczyła się zasad udzielania pierwszej pomocy, ale nie jest zawodowym ratownikiem. Młodym bohaterem może zostać każde dziecko, które dostrzeże niebezpieczeństwo i będzie chciało pomóc.

Więcej zdjęć z obchodów pierwszej rocznicy akcji "Młody Bohater"

https://www.flickr.com/photos/msw_rp/35007202816/in/album-72157681559437873/

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16149,Akcja-Mlody-Bohater-ma-juz-rok.html

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.