W tym celu spotyka się m.in. grupa projektowa składająca się z uczniów i uczennic klas piątych i szóstych. To młodzi ludzie, którzy swoją postawą i chęcią do działania już na tym etapie zasługują na pochwałę. Dostrzegają oni potrzebę zmian w najbliższym otoczeniu, zwłaszcza na obszarach mocno przekształconych przez człowieka. Szukając ciekawych pomysłów dla naszego projektu młodzieżowego, który będzie realizowany w szkole do końca roku szkolnego, wzięliśmy udział w webinarium wspierającym jego dobre zaplanowanie w ramach serii spotkań "Młodzież stawia na środowisko". Na tym etapie możemy podzielić się tematem projektu: PRACOWNIA BIORÓZNORODNOŚCI - PRZYWRACANIE NATURALNYCH SIEDLISK i zachęcić do śledzenia efektów naszej pracy.