Trochę historii

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Obraz3 copy

Szkoła Podstawowa nr 11 nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby  twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się  stworzyć szkołę taką, jaką widzimy  dzisiaj – przyjazną i otwartą na nowe.

Jak to się zaczęło…

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku nasze miasto rozrastało się  w swoich granicach. W północnej jego części z roku na rok przybywało bloków nowego osiedla Nad Jarem.

W 1987 roku zrodziła się potrzeba budowy nowej placówki oświatowej. Decyzja ówczesnego prezydenta miasta Elbląga była początkiem drogi prowadzącej do powstania naszej szkoły. 1 września 1987 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod Szkołę Podstawową nr 11 w Elblągu. 

Historycznym momentem był pierwszy dzwonek rozpoczynający 1 września 1989 r. zajęcia w nowo oddanej części budynku- segmencie E. Trwały  wtedy jeszcze prace budowlane. Do szkoły było wówczas najlepiej dotrzeć w  gumowcach, aby pokonać wszechobecne błoto. W tych trudnych warunkach pracę rozpoczęli  nauczyciele i uczniowie nowej szkoły - pod kierownictwem dyrektor Zofii Sojczyńskiej. Uczniami było wówczas 650 (sześćset pięćdziesięcioro) najmłodszych  mieszkańców osiedla – uczących  się w 20 oddziałach  klas 0-III pod opieką 26 nauczycieli. Już w następnym roku pieczę nad rozwijającą się placówką przejął dyrektor  Ryszard Zgirski, dotychczasowy nauczyciel wychowania fizycznego w II LO w Elblągu. W tym też roku przybyło  nowych oddziałów – do lasy VI.  Dwa lata później nasza szkoła działała już jako ośmioklasowa szkoła podstawowa z 67 klasami, w których uczyło się 1925 uczniów prowadzonych przez 110 nauczycieli. W 1993 roku szkołę ukończyli pierwsi absolwenci. Było to 184 uczniów. Najlepsi z nich otrzymali nagrody rzeczowe zakupione za kwotę pół miliona złotych!

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.