Orlik

Pogoda w listopadzie dopisuje, stąd też chętnych do gry w piłkę na Orliku nie brakuje! Przed nami ostatnie dni funkcjonowania Orlika w tym roku. Cieszymy się, że prawdziwi sportowcy korzystają z tej możliwości do końca.

Animator - Andrzej Trybiński

22687958 1973410732919753 8996259201473733184 n

Kiedy lekcje już odrobione, fajnie jest spotkać się ze znajomymi, a jeszcze fajniej jest wspólnie sobie zagrać!

Powoli kończy się czas wakacyjnego wypoczynku. Animatorzy Orlika przy Zespole Szkół nr 1 zapraszali  podczas wakacji chętnych codziennie od godziny 13.00 – 19.30. Frekwencja była duża! Z obu boisk korzystali wszyscy – najmłodsi ze swoimi rodzicami i dziadkami, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nasi absolwenci (teraz już uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) oraz starsza młodzież i dorośli.  Gościliśmy mieszkańców osiedla Nad Jarem, Kamionka oraz tych, którzy przyjechali do Elbląga na wakacje z zagranicy. Wielokrotnie na Orliku panowała międzynarodowa atmosfera – można było usłyszeć język angielski czy niemiecki.

Największą popularnością jak zwykle cieszyła się piłka nożna. Ważne jednak było to, że nie tylko dorośli tworzyli drużyny piłkarskie, ale również młodsi chłopcy (kl. IV i V) oraz ich starsi koledzy (gimnazjum, szkoły średnie). Rozgrywano zacięte pojedynki.

Wielokrotnie doskonalono również technikę rzutów do kosza. Miło było popatrzeć kiedy to właśnie rodzice wspólnie z dziećmi grali w koszykówkę, przekazując im przy okazji wiele cennych uwag. Oczywiście największą liczbę zwolenników koszykówki stanowili nasi uczniowie klas sportowych i nasi absolwenci.

Jednym z wielu organizatorów Narodowego Dnia Sportu, którego piąta edycja przypadła w tym roku na 7 października, był Orlik przy Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu.

Narodowy Dzień Sportu to wydarzenie mające na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia oraz pokazanie Polakom, jak bogata jest oferta sportowa wielu punktów w całym kraju, promowanie aktywnego trybu życia i różnych dyscyplin sportowych. Tego dnia tysiące punktów sportowych otwiera się bezpłatnie i ogólnodostępnie, organizując treningi, zawody dla każdego. Zaproponowanym przez animatorów z Orlika przy SP 11 w Elblągu i przyjętym do realizacji przez Fundację Zwalcz Nudę, był temat - "Trening Funkcjonalny w Koszykówce". Głównymi adresatami zajęć, które poprowadzili animatorzy: Andrzej Trybiński i Janusz Krasowski byli mieszkańcy Osiedla Nad Jarem oraz dzieci uczące się w SP 11. Świetna atmosfera, dobra jak na tę porę roku pogoda i atrakcyjność zajęć były gwarancją udanego treningu. Szykujemy się już do kolejnej edycji.

Janusz Krasowski

Mimo panujących upałów oraz częstych opadów atmosferycznych chętnych do zagrania w koszykówkę lub piłkę nożną na Naszym Orliku nie brakuje. Obiekt jest czynny codziennie od godz. 13.00 do godz. 19.30. Do dyspozycji dzieci mamy sporo sprzętu, zwłaszcza piłek koszykarskich. Wakacje to dobry moment na poprawienie swojej tężyzny.
​​​​​​​​​​​Zapraszamy - animator Janusz Krasowski