Biblioteka zdalnie

#bibliotekaSP11zdalnie  -  Zobacz nas na Facebooku

Zdjęcie 1 nad tekstem

Przed nami dłuższy weekend majowy. Odpoczynek od zdalnego nauczania można wykorzystać pożytecznie – wybierając ciekawą książkę do czytania. Niekoniecznie musi to być lektura obowiązkowa! Wybierzcie książkę, której czytanie sprawi Wam radość i przyniesie chwile relaksu.

Życzymy przyjemnej lektury!

Zdjęcie 2 pod tekstem 2

20200417 110546

Są świetnymi pływakami, przystosowanymi do życia w bardzo niskich temperaturach. Czarno-białe, puchate i urocze stworzenia. Zagrożone wyginięciem. Pingwiny. Obchodzą swoje święto 25 kwietnia, w środku kalendarzowej wiosny, ponieważ zaobserwowano, że dokładnie tego dnia przez 7 lat z rzędu po spędzeniu miesięcy na morzu kolonia pingwinów Adeli wracała na Antarktydę do swoich terenów lęgowych. Najmłodsi czytelnicy pamiętają zapewne dobrze lekturę "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów. Poniżej proponujemy Wam ciekawy materiał o pingwinach wraz z wieloma interesującymi zabawami. Należy też pamiętać, że 20 stycznia obchodzimy też Dzień Wiedzy o Pingwinach: https://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/pakiet-01-20-Dzie%C5%84-Wiedzy-o-Pingwinach.pdf

Życzymy miłej lektury i wspaniałej zabawy!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony będzie w przestrzeni internetowej.

Według badań Biblioteki Narodowej i TNS tylko co siódmego z nas można nazwać prawdziwym czytelnikiem. Tylko 11% Polaków czyta minimum siedem książek w ciągu roku.

W świetle tych badań każdy z aktywnych czytelników powinien hucznie obchodzić swoje święto w Światowym Dniu Książki. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią czytać książki, by podzielili się ze swoimi przyjaciółmi swoimi fascynacjami książkowymi. A osoby, które nie czytają zbyt wiele, zachęcamy do tego, by poprosiły czytających znajomych o polecenie jakiejś ciekawej książki lub audiobooka.

Polecamy poniższe artykuły: