Pedagog i Psycholog

Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie,

byś nie miał go na krytykę innych”

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U.2013 poz.532) do zadań pedagoga i psychologa należy:

1. prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania mocnych stron uczniów,
  2. diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów,
  3. udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozeznanych potrzeb,
  4. podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży,
  5. minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów,
  6. inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych,
  7. pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów,
  8. wspieranie nauczycieli, wychowawców i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zadania, o których mowa są udzielane z inicjatywy:

• ucznia,
      • rodziców ucznia,
      • dyrektora szkoły,
      • nauczyciela, wychowawcy lub specjalisty, prowadzących zajęcia z uczniem,
      • pielęgniarki,
      • poradni,
      • pracownika socjalnego,
      • asystenta rodziny,
      • kuratora sądowego.

Zapraszamy do współpracy

Program wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Program wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli"Program wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli", realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz przedstawicielami Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, Celem programu jest opracowanie skutecznych metod pracy z uczniami, doświadczającymi trudności, a także wsparcie nauczycieli w pokonywaniu negatywnych skutków pandemii. Program adresowany jest do uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów szkół w całej Polsce.

W ramach programu powstała bezpłatna Internetowa Platforma Specjalistyczno - Doradcza. Każdy może tu bezpłatnie skorzystać z pomocy, konsultacji, wsparcia, oferowanego przez specjalistów, a także pobrać materiały dydaktyczne do pracy. Poprzez platformę można również zapisać się na szkolenia, konferencje. Zachęcamy do jej odwiedzenia, do korzystania z niej jako źródła wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych.

IWONA TOMCZAK

PSYCHOLOG

telefon: 55-625-66-64

MAŁGORZATA KARBOWSKA

PEDAGOG

miejsce: gabinet 7E (parter)

telefon:  55-625-66-65

AGNIESZKA CYWIŃSKA

PEDAGOG  SPECJALNY

10:40 - 14.10

telefon:  55-625-66-64

IZABELA MARYNOWSKSKA

PEDAGOG  SPECJALNY

telefon:  55-625-66-64

*Po wcześniejszym uzgodnieniu ze specjalistą, godziny konsultacji mogą ulec zmianie.