Ocenianie kształtujące

Klasa 6B na języku angielskim sprawnie pracuje już z takimi elementami oceniania kształtującego jak: cele i kryteria do lekcji, zadania edukacyjnego czy sprawdzianów. Oprócz tego wiedzą co sygnalizować kolorem czerwonym, zielonym i żółtym oraz do czego służy metodnik. Ostatnio na angielskim pracują również z podsumowaniem lekcji podczas którego można sprawdzić stopień opanowania kryteriów wyznaczonych na początku lekcji oraz wytyczyć sobie kierunek dalszej pracy. Dzięki wspaniałemu narzędziu OKeja - PUDEŁKO REFLEKSJI- mają szansę wylosować metodę podsumowania lekcji i zgodnie z jej założeniem (z uwzględnieniem NaCoBeZu) udzielić informacji zwrotnej sobie i nauczycielowi na temat opanowania danych treści.

M. Szyk-Wojtkiewicz

Prowadzenie zeszytu to bardzo indywidualna sprawa. Jedni lubią różne kolory, inni jaskrawe cienie, a jeszcze inni notują tylko długopisem. Ideologia OK ZESZYTU pozwala dostosować pracę do każdego ucznia i ułatwić korzystanie ze swoich notatek. Klasa 6d wykonując mapę myśli przedstawiła informację o czasie Past Simple.

Pierwsze koty za płoty!

Dobiega końca rok szkolny i czas podsumować pracę z elementami OKeja

Od września nauczyciele i uczniowie intensywnie pracowali nad wdrażaniem OKeja w naszej szkole.
Wszystko zaczęło się od celu lekcji i kryteriów sukcesu, bo dobrze jest wiedzieć po co się uczymy! W kolejnych etapach pojawiały się metodniki, patyczki, informacja zwrotna, współpraca z rodzicami czy podsumowanie lekcji i jej monitorowanie. Pokazywaliśmy zadowolenie kciukiem do góry lub dawaliśmy żółtą kartkę gdy nie nadążaliśmy za nauczycielem. Dzięki takiej współpracy, wiedzieliśmy na bieżąco co potrafimy, a co należy jeszcze powtórzyć i jak.

Nasza szkoła 360°

prace uczniw

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.