Szkolny Klub Europejski

W czwartek 9 maja, nasza społeczność szkolna z radością uczciła 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To ważne wydarzenie, które przypomina nam o naszym członkostwie we Wspólnocie oraz o korzyściach, jakie dzięki temu zyskaliśmy.

Uczniowie klasy 6.b, Jakub Banaś i Nikodem Chojnacki, przygotowali piękną prezentację na temat Unii Europejskiej. Opowiedzieli nam o historii powstania UE oraz o jej wpływie na naszą szkołę. Pan Piotr Zbierzchowski przybliżył nam historię powstania Hymnu Europejskiego, który następnie odsłuchaliśmy.

W tym wyjątkowym dniu każda klasa ubrała się na kolor kraju Unii, który wcześniej wylosowała. Sale lekcyjne były udekorowane symbolami i informacjami o danym kraju. Na holu szkoły zawisły girlandy z flagami państw członkowskich. Dodatkowo, każda klasa nagrała krótki filmik z powitaniem w jednym z języków UE.