Doradca zawodowy

Piątek -------------

miejsce: gabinet 105C

telefon: 55 625-66-68

Konsultacje indywidualne z rodzicami po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania.

Szanowni Rodzice

Uprzejmie proszę o kontakt w sprawie ewentualnego wystawienia dla Państwa dziecka opinii poradni w sprawie pierwszeństwa w przyjęciu ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej ze względu na stan zdrowia.
    Podstawą do wydania takiej opinii jest podpisany przez Rodzica wniosek oraz zaświadczenie od lekarza specjalisty z rozpoznaniem choroby.

Do opinii kwalifikują między innymi:
wady wzroku (większe niż +3,0 lub -4,0 D), nasilone alergie, astma, opieka neurologiczna, kardiologiczna, endokrynologiczna, ortopedyczna, laryngologiczna i inne schorzenia o charakterze przewlekłym ograniczające wybór kierunku dalszego kształcenia.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 2, Elbląg ul. Kos. Gdyńskich 30,
tel. 55 625-82-51 (doradca zawodowy Pan Wojciech Rudnicki)

doradca zawodowy

Wybrane przeciwwskazania zdrowotne ograniczające możliwość wyboru kierunku kształcenia.

Przydatne linki z doradztwa zawodowego:

www.doradca-zawodowy.pl

Serwis poświęcony zagadnieniom poradnictwa zawodowego, planowania kariery oraz wzmocnienia kapitału ludzkiego w kontekście zawodowym.

www.koweziu.edu.pl

Informacje na temat zawodów, mulitimedialne materiały dotyczące wybory zawodu.

predyspozycje.interium.com.pl/

test predyspozycji i zainteresowań

edukacik.blogspot.com/2014/05/pobierz-gre-talent-game.html

Gra „Tajemnica Aeropolis” - określenie zainteresowań i możliwości

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną

Jak pomóc rozwijać skrzydła?

Wewnatrzszkolny System Doradztwa Zawodowego

"Barometr zawodów" to jednorocznaprognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Zawody deficytoweto takie, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Zawody zrównoważoneto takie, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się).

Zawody nadwyżkowe, w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców.

Pobierz Tajemnice Aeropolis

Dużo się już pisało na temat bezpłatnej gry – Tajemnice Aeropolis – pozwalającej na zbadanie predyspozycji zawodowych. Celem gry Talent Game (bo pod taką nazwą również występuje) jest pomoc w wyborze zawodu, ułatwienie dokonania właściwego wyboru, obranie odpowiedniego kierunku rozwoju – to wszystko poprzez rozrywkę oraz przy pomocy grywalizacji. Tajemnice Aeropolis są przeznaczone dla trzech grup wiekowych uczniów: 6+, 12+ i 16+.

tajemnice aeropolis - pobierz - talent game

Talent Game to gra przygodowa w której uczniowie będą mieli możliwość wędrowania przez 6 krain symbolizujących różne nastawienie do kwestii zawodu: np. naukowe, artystyczne, czy społeczne.

Dla ucznia:

Dla nauczyciela / rodzica / doradcy zawodowego:

(źródło: talentgame.pl; www.paninformatyk.com.pl/)