Kółko My Word

Koniec roku szkolnego to czas powtórek. Tym razem wykorzystałam popularną grę towarzyską „Spin Bottle” oraz mało znane „Kabum”. Jak widać na zdjęciach, dzieci z klas trzecich SP bawiły się wyśmienicie, utrwalając wprowadzone  słownictwo.

Mirosława Frączyk

Na angielskim można stosować różne gry karciane. Tym razem postanowiłam wykorzystać popularne Dobble Kids. Dzieci najpierw samodzielnie wykonały karty do tej wspaniałej gry, potem poznały zasady, a później już tylko wyśmienicie się bawiły utrwalając nazwy kolorów, zabawek, zwierząt, ubiorów i czynności codziennych. Było wiele śmiechu i radości, co widać na zdjęciach. Zachęcam do wykorzystywania różnych okazji, aby ćwiczyć angielskie słówka.

Mirosława Frączyk

Uczniowie klas trzecich SP na zajęciach kółka angielskiego Grammar Time zgłębiali tajniki prawidłowego użycia przedimków a/ an. Tym razem wykorzystaliśmy grę z McDolad’s Cup. Myślę, że  zabawa ułatwiła dzieciom zrozumienie tego zagadnienia i dostarczyła wiele radości oraz pokazała, że nauka gramatyki angielskiej może być przyjemna.

Mirosława Frączyk

Kółko z angielskiego- My Word- cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów klas trzecich SP. Tym razem zajmowaliśmy się środkami lokomocji. Stworzyliśmy gazetkę na korytarzu i „wędrującą” wystawkę różnych środków transportu. W ten sposób młodsi uczniowie uczą się od starszych kolegów elementów języka angielskiego.

Nauczyciel jęz. angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej- Mirosława Frączyk