Sport w szkole

20170510 083040 COLLAGE 600x600

Największe osiągnięcia w pracy trenerskiej:

2016r. - Wicemistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Gimnazjady w Olsztynie.
2014r. - II miejsce w Finale Makroregionalnym Turnieju Dziewcząt ORLIK BASKETMANIA w Nidzicy.
2014r. - Wicemistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Gimnazjady w Nidzicy, przy współpracy z A.Przewodowską.
2013r. - Wicemistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Gimnazjady w Olsztynie., przy współpracy z D.Gościńską i A. Przewodowską.
2012r. - III miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek U14 w Bydgoszczy- zespół dziewcząt z rocznika 1998 - wśród 24 najlepszych zespołów w Polsce przy współpracy z A. Przewodowską.
2011r. - X miejsce w Finale Ogólnopolskim Gimnazjad w Koszykówce Dziewcząt w Radomiu.
2011r. - Mistrz Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Gimnazjady.
2010r. - Wicemistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Gimnazjady.
2009r. - III miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek U14 w Janikowie- zespół dziewcząt z rocznika 1995 - wśród 24 najlepszych zespołów w Polsce.
2008r. - Mistrz Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Minikoszykówce Dziewcząt w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
2007r. - IV miejsce w Mistrzostwach Polski Koszykówki Kadetek U16 w Głuchołazach, przy współpracy z A.Majewskim.
2007r. - Mistrz Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Minikoszykówce Dziewcząt w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Sukcesy Osobiste:

- III miejsce w Turnieju Streetball Challenge w Gdyni w kategorii open.
2002r. - I miejsce w zespołu "Faworyci" w II edycji Elbląskiej Ligii Koszykówki Amatorskiej.
2009r. - V miejsce w zespołu "Faworyci" w Elbląskiej Lidze Koszykówki Amatorskiej.
2010r. - IV miejsce w zespołu "Faworyci" w Elbląskiej Lidze Koszykówki Amatorskiej.
  - III miejsce w XVI Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Kielcach.
  - III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkolnych Związków Sportowych w Koszykówce Dziewcząt w Pabianicach.
  - VI miejsce w XI Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w Łodzi - SP nr 18.

10. XII Stowarzyszenie El-aktywni zorganizowało Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla Sary, do którego z ogromną przyjemnością przyłączyła się BIEGOWA JEDENASTKA.
Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Utworzono dwie grupy biegaczy, które wyruszyły w przeciwnych kierunkach jednocześnie, mających do pokonania pętle ulicami miasta wynoszącą 7 km. Biegnący Mikołaje spotkali się na półmetku trasy, na ulicy Płk. Dąbka a następnie udali się kolorowym orszakiem na metę, czyli na polanę w Bażantarni.
Gorące pozdrowienia dla wszystkich uczestników biegu oraz życzenia powrotu do zdrowia dla Sary.

W andrzejkowy wieczór odbył się w naszej szkole bal nad bale! Na początku podziwialiśmy wszyscy prezentację drużyn koszykarskich. Oprócz  wspaniałej zabawy, przez cały czas odbywały się różnorakie wróżby oraz konkursy, które wprowadzały uczestników we wspaniały nastrój. Najlepsi sportowcy reprezentujący naszą szkołę w zawodach na różnym szczeblu zostali nagrodzeni. Imprezę zakończyło losowanie nagród, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy imprezy.

W niedzielę dn. 03 XII 2017r. reprezentacja UKS Jar z klasy IVd wzięła udział w XII Mikołajkowym Turnieju Dziewcząt i Chłopców Gwiazdka 2017 w Starogardzie Gdańskim. Nasze koszykarskie Żaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, walecznością i ambicją. Z meczu na mecz, coraz lepiej realizowali założenia taktyczne, walczyli o każdą piłkę w parterze i na tablicy. Choć statuetka dla najlepszego zawodnika drużyny jest tylko jedna, to wszystkim graczom należą się słowa pochwały. Jednak honorowy tytuł przypadł Rozalii Sznajder i Wojtkowi Dudkiewiczowi. Trenerzy w imieniu swoim i zawodników gorąco dziękują rodzicom, za przybycie do Starogardu i gorący doping.

Pozdrawiamy M. Kołacka i J. Krasowski

1 grudnia w naszej szkole odbył się test sprawności fizycznej oraz Functional Movement Screen, czyli test FMS, któremu poddawani są zawodnicy szkoleni w programie PZKosz w ramach Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży w całym kraju.
Na wyniki musimy jeszcze poczekać ale śmiało możemy pogratulować chłopakom zaangażowania i woli walki.

Brawo!