Sport w szkole

20170510 083040 COLLAGE 600x600

Na terenie miasta Elbląg od stycznia do czerwca 2019 r. swoją działalność kontynuował SMOK PZKosz, czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej dla dziewcząt i chłopców z klas 4-6, finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu wspólną budowę przyszłości koszykówki w Polsce.

Program daje możliwość przygotowania ogólnorozwojowego i sprawnościowego oraz naukę i doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę dzieci w nim uczestniczących. W naszym mieście istnieją ośrodki męskie znajdujące się w Szkole Podstawowej nr 15 i 18 oraz żeńskie w Szkole Podstawowej nr 11 i 15. Głównym celem projektu jest zachęcenie dziewcząt i chłopców do uprawiania koszykówki i pokazanie im, że można aktywnie spędzić czas na treningach, a nie tylko przed komputerem. Dzieci, które przychodziły systematycznie na zajęcia polepszyły swoje umiejętności motoryczne. Na zajęciach pracowały głównie nad elementami technicznymi, ale nie tylko. Były gry i zabawy z elementami koszykówki, a także różne ćwiczenia i formy dodatkowe, doskonalące elementy techniczno – taktyczne tej dyscypliny. Szkoła Podstawowa nr 15 i 18, to małe placówki, jednak uczniowie bardzo chętnie i licznie uczęszczali na treningi, co zaczęło przynosić spore efekty. Dziewczęta występują obecnie w Pomorskiej Lidze Koszykówki, gdzie mają możliwość zaprezentowania swoich zdobytych umiejętności w meczach ligowych. Chłopcy zajmują czołowe miejsca w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Do największych sukcesów w ramach treningów SMOK można zaliczyć: 2. miejsce dziewcząt klas 5-6 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Finale Krajowym Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych, 1. miejsce dziewcząt w Ogólnopolskim Turnieju Elbasket, 2. miejsce dziewcząt klas 5 i 3. miejsce klas szóstych w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Działdowie. Małą cegiełkę dołożyły też: Szkoła Podstawowa nr 18 - 1. miejsce i Szkoła Podstawowa nr 15 - 3. miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

22.VI uczennica kl.5d sportowej, Victoria Rocka#7 wzięła udział w campie Marcina Gortata w Gdyni Rumi.Trenerami wspomagającymi byli Kacper Lachowicz "Kacpa"- motywator, Adam Waczyński, Karol Gruszecki, Kamil Chanas- reprezentanci Polski.
Sportowa aura, pełna entuzjazmu, radości i miłości do basketu ogarnęła nie tylko młodych 160 koszykarzy, ale także rodziców i trenerów. Każdy "gortacik" otrzymał piłkę, koszulkę i wiele innych prezentów, ale największą niespodzianką były wspólne zdjęcia z Marcinem Gortatem i autografy.
MG#13 - 12 sezonów w lidze NBA, jest super pozytywny, dowcipny, szczery, perfekcyjny, wszystkowidzący... w tym całym sportowym dniu potrafił znaleźć chwilę dla każdego.

M.K.

Koszykarki z 🏀🏀 SP11 zdobyły srebro 👍🥈 na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

GRATULUJEMY 👏

🥈🏆🥉🏆 SREBRO I BRĄZ DZIEWCZAT W XI MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW "SOKÓŁ CUP 2019" w dn. 7-9.VI.2019😀

Koszykary wróciły z medalami, rocz.2006/07 zajął 3 miejsce, a rocz.2007/08 zajął  2 miejsce 👌💪👏

Nagrody indywidualne:

Rocz.2006/07
ALL STARS- KINGA MAJ🏀
NAJLEPSZA W ZESPOLE - KATARZYNA MITAL🏀
NAJLEPSZY OBRŃCA - ZUZANNA DZIAGIEL🏀
WYRÓŻNIENIE TRENERA - KAROLINA ZIÓŁKOWSKA🏀

Rocz.2007/08
ALL STARS - ANNA ZYZEK🏀
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA - VICTORIA ROCKA🏀
NAJLEPSZA W ZESPOLE - WERONIKA MICHALAK🏀
WYRÓŻNIENIE TRENERA - MAJA ĆWIKLIŃSKA🏀

22 maja, w Parku Bażantarnia, odbyły się Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego. Wspaniałą formę zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Złote medale zdobyli:
1. Wojciech Dudkiewicz V d
2. Tymoteusz Popielarz IV d
3. Nikola Ciechanowicz VI b
4. Dominik Rudawski III f
5. Emilia Kalinowska III f
6. Patryk Szczepanik VIII c

Srebrny medal zdobył Dawid Klemens VIII c, natomiast brązowy Damian Wichrowski VIII c.

Wszystkim przełajowcom serdecznie gratulujemy.

Opiekunami na zawodach byli Andrzej Trybiński i Władysław Obrębski.