Sport w szkole

20170510 083040 COLLAGE 600x600

10.06.2018 nasza uczennica Nikita Ciepłucha (klasa 4b) brała udział w XVII Grand Prix Elbląga w Biegach Przełajowych  i zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej dystans 500 m.
W biegu tym startowała też jej siostra Chanel lat 6 która zajęła 6 miejsce w kategorii wiekowej. Uczęszcza ona do  przedszkolnej zerówki grupy VII w naszej szkole.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9.VI.2018 - reprezentacja UKS "JAR" w kategorii U12K grała w Finałowym Turnieju Koszykówki w Olsztynie. Dziewczyny rozegrały ostatni mecz z "Sokołem" Działdowo. Szala zwycięstwa przechylała się raz na korzyść przeciwniczek a raz na naszą. Najwięcej emocji skumulowało się w ostatniej kwarcie, kiedy dziewczyny nadgoniły przewagę rywalek, jednak do wygrania brakowało nadal dwóch "oczek". Wszystko wskazywało na to, że musimy szykować się na dogrywkę. Niespodziewanie w ostatniej sekundzie dobijamy celnie spod kosza i wygrywamy mecz 33:34!!!

Po meczu- niespodzianka, przypadkowe spotkanie, wspólne zdjęcie z p. Krzysztofem Hołowczycem i jego córką.

Podczas uroczystości zakończenia dziewczyny otrzymały pamiątkowe medale, puchar i dyplom.

Ostateczna kolejność:

I MIEJSCE "Sokół" Działdowo

II MIEJSCE UKS "JAR" Elbląg

W tym roku szkolnym zawodnicy z klasy siódmej sportowej spędzili pięć pięknych, słonecznych dni żeglując po Zalewie Wiślanym. Młodzi wodniacy odwiedzili mariny w Piaskach, Krynicy Morskiej, Kątach Rybackich i Osłonce. Zapoznali się z historią regionu zwiedzając Muzeum Zalewu Wiślanego oraz zgłębiali tajniki żeglowania.

Kolejny etap szkolenia, to już za rok rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Ahoj.

W dniach 1-3.VI.2018 reprezentacje koszykarek UKS "JAR"  z rocznika 2006 i 2007 ZDOBYŁY ZŁOTY 🥇 I SREBRNY 🥈 MEDAL w   MIĘDZYNARODOWY TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW "SOKÓŁ CUP 2018" w DZIAŁDOWIE.

WYRÓŻNIENIA rocz.2006

MVP     K.MITAL

NAJLEPSZA W ZESPOLE   K.MAJ

ALL-STARS   M.HASSA

WYRÓŻNIENIE   A.MIECZKOWSKA

WYRÓŻNIENIA rocz.2007 i 2008

ALL-STARS   V.ROCKA

NAJLEPSZA W ZESPOLE   M.ĆWIKLIŃSKA

NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA    A.ZYZEK

WYRÓŻNIENIE   K.KOBUS

Nasze koszykarki to prawdziwe wojowniczki, w których jest siła, moc i duch walki.

M.Kołacka, K.Zapolska, J.Jankowska.

W dniach 25 - 27.V.2018 uczniowie z klas sportowych pomagają w organizacji Jubileuszowego XXV Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "PUCHAR BAŁTYKU" pod Patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W hali MOS przy ul. Kościuszki, Uroczystego otwarcia Festiwalu Unihokeja dokonała Dyrektor Departamentu – Małgorzata Sowicka i wiceprezes ESZS Janusz Pająk.

Podczas Turnieju odbędą się :

- Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci Dziewcząt i Chłopców dla klas VI i ml. Szkół podstawowych

- Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla Dziewcząt i Chłopców z klas II i III szkół gimnazjalnych i klas VII szkół podstawowych,

- Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców „Ogólnopolska Licealiada”

W Turnieju bierze udział 88 drużyn z 13 województw / 1260 zawodników/ z kraju oraz British International School z Wrocławia , której uczniowie pochodzą z Korei Południowej, Indii, Francji, Niemiec, Holandii, Anglii.

M.Kołacka, D.Gościńska