Elbasket

🏀🥇ZŁOTO ! 🥇🏀
Reprezentacja dziewcząt UKS JAR ELBLĄG z rocznika 2007/2008 zwycięzcą XXIII ELBASKETU!!🏀💣💥
MVP turnieju: Victoria Rocka👏
Najlepsza w zespole: Rozalia Sznajder👏
5 ALL STARS: Weronika Michalak👏, Anna Zyzek👏
BRAWA dla wszystkich zawodniczek !!!👏😄👏

Dziękujemy rodzicom, rodzinom, kibicom, nauczycielom, absolwentom i sympatykom koszykówki za obecność, wsparcie i kibicowanie 🏀🏀❤️💪💪👏👌
To nasz wspólny sukces💎👏❤️

M.Kołacka, A.Jankowska, W.Kołacka

ZŁOTY ELBASKET

Zakończony 31. 03. 2019r. XXIII Elbasket – Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców rocz. 2007 i 2008 – możemy śmiało zaliczyć do udanych imprez sportowych. Wystartowało 16 drużyn dziewcząt i 12 zespołów chłopców. Nasze miasto reprezentowały po dwa składy w kategorii dziewcząt i chłopców UKS JAR i SP 11 (dzieci młodsze rocznikowo). Obie reprezentacje UKS JAR eliminacje przeszły jak burza nie przegrywając w swoich grupach ani jednego meczu. Podopieczne Magdaleny Kołackiej, Joanny Jankowskiej i Wiktorii Kołackiej ten stan rzeczy utrzymały do końca turnieju, wygrywając w finale z drużyną MUKS Poznań 24:21 i sięgnęły po mistrzostwo. Drużyna chłopców Janusza Krasowskiego mimo starań, nie wytrzymała presji i uległa w meczu o trzecie miejsce doświadczonej ekipie MAXIMUS BASKETBALL Gdynia 43:46 ostatecznie zajmując wysokie IV miejsce. Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły wspaniałego startu, emocjonującej walki i świetnego widowiska. Życzymy kolejnych wygranych w karierze koszykarskiej i trzymamy kciuki.

Wyniki meczów reprezentacji UKS JAR Dziewcząt:

• UKS JAR – UKS TRÓJKA Ełk 37:11
    • UKS JAR – BASKET ÓSEMKA Wejherowo 31:13
    • UKS JAR – MUKS SZOK Bojanowo 30:21
    • UKS JAR – UKS BRYZA Kolbudy 35:22
    • UKS JAR – DREAM TEAM Nowy Tomyśl 28:19
    • UKS JAR – MUKS Poznań 24:21

29 - 31. 03. 2019r. w pierwszy weekend wiosny, na parkietach Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu zagości minikoszykówka w najlepszym krajowym wydaniu. Już po raz XXIII pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga - Witolda Wróblewskiego na obiekcie przy ul. Korczaka rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców pn. ELBASKET. Głównym organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy JAR wraz ze Szkołą Podstawową nr 11 przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jednocześnie na czterech boiskach rozegrane zostaną mecze 16 drużyn żeńskich i 12 zespołów męskich. Rywalizować ze sobą będą dzieci w wieku 11-12 lat, reprezentujące ośrodki i kluby koszykarskie z całego kraju. Największą grupę gości stanowią drużyny z północy ale też nie brakuje rywali z centralnej części kraju. Do walki o główne trofeum staną utytułowane zespoły z Bydgoszczy, Poznania, Białogardu, Grodziska Mazowieckiego, Ełku, Gdańska, Gdyni, Kolbud, Wejherowa, Pisza, Bojanowa, Nowego Tomyśla i Banina. Ta trwająca trzy dni impreza wyłoni mistrzowską drużynę dziewcząt i chłopców, piątki All Stars z trzech najlepszych drużyn a także najlepszych zawodników w swoich ekipach, za co wszyscy otrzymają nagrody zespołowe a także indywidualne.

uks jar logo JPG 212x240

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY NR 2