Projekty w ramach Erasmus+

Erasmus 700x200

Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu od wielu lat uczestniczy w projektach eTwinningowych. Nauczyciele realizują projekty, uczestniczą w szkoleniach i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. W dniach 8-9 grudnia 2018 roku na krajowym seminarium szkoleniowo-kontaktowym „Programowanie z eTwinning” nauczycielka z SP nr 11 Magdalena Szyk- Wojtkiewicz prowadziła sesję plenarną, pt. Przykłady dobrych praktyk”, w trakcie której przekazała wiele informacji na temat synergii programów w ramach Erasmus+ oraz eTwinning, m.in. programu Water, który jest realizowanych ze środków Erasmus+, mobilność KA229. Co więcej, w swojej prezentacji uwzględniła wiele poprzednich i obecnych doświadczeń z zakresu współpracy szkół zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. W szkoleniu brały udział także panie: Mirosława Frączyk i Małgorzata Podbielska.

water logoOd września nasza szkoła realizuje projekt  WATER – Powszechna analiza poprzez eksperymentalne badania w ramach europejskiego programu Erasmus+, akcji KA229 - współpraca szkół.

Celem projektu jest:

- rozwinięcie kompetencji językowych

- uposażenie lokalnej społeczności w wiedzę na temat gospodarowania zasobami wodnymi

- wzrost wykorzystania metod badawczych i narzędzi TIK

Dofinansowanie projektu otrzymane dla szkoły to 16 000 Euro. Koordynatorem projektu jest SP 11, a partnerami są szkoły z Rumunii i Bułgarii.  Udział w krótkoterminowych wymianach weźmie 4 nauczycieli oraz 12  uczniów.

Efektem dotychczasowych działań są:

W konkursie na logo projektu WATER realizowanego w ramach programu Erasmus+ udział wzięło 6 projektów przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu. Głosowanie za pośrednictwem facebook’a wyłoniło zwycięskie logo. Miło nam poinformować, iż zwycięzcą konkursu jest grupa wspaniałych uczennic z klasy VIC: Kinia „Maja” Maj, Zuzia „Grażyna” Dziagiel oraz Kornelia „Kornik” Częścik. To ich projekt zdobył najwięcej lajków (328!) i popularności wśród lokalnej społeczności: uczniów, nauczycieli, rodziców i innych sympatyków szkoły. Od dziś to logo będzie reprezentowało projekt do końca sierpnia następnego roku! Brawo!

Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie – wszyscy otrzymają nagrody!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Frączyk, M. Szyk-Wojtkiewicz