Projekty w ramach Erasmus+

Erasmus 700x200

W dniach 18, 19 lutego odbyło się piątek i ostatnie już spotkanie międzynarodowe w ramach projektu promującego zdrowy tryb życia. W dobie pandemii niedane nam było fizycznie spotkać się z naszymi przyjaciółmi we francuskim mieście Creil jednakże wirtualnie mogliśmy obejrzeć szkołę i zajrzeć na zajęcia do gabinetów - nieco innych od naszych. W pierwszym dniu spotkania uczniowie wszystkich szkół przedstawili się i wyruszyliśmy na wirtualną wycieczkę po szkole. Następnie pracowaliśmy nad skeczami o zdrowym żywieniu oraz przygotowywaliśmy się do przedstawienia naszych działań związanych z wydarzeniem "10 Euro Challenge". Zadaniem w tym wydarzeniu było przygotowanie zdrowego pożywnego posiłku dla 4-osobowej rodziny, który nie przekroczy kwoty 10 Euro.

Ostatnie zadanie zaplanowane w projekcie European Healthy Lifestyle w ramach programu Erasmus + to film przedstawiający jak powinien wyglądać dzień z życia nastolatka. Po przeanalizowaniu wszystkich rad i lekcji, jakich doświadczyliśmy podczas trwania projektu, powstał ten oto film w wykonaniu grupy projektowej.

Erasmus i logo sp

Od września 2020 do sierpnia 2021 w naszej szkole odbywa się projekt „Sustainable Environment” z programu Erasmus +. Grupa projektowa składa się z 23 osób i obejmuje uczniów klas 4-8. Projekt ma zasięg międzynarodowy i uczestniczą w nim 4 szkoły partnerskie: z Polski, Grecji, Portugalii oraz Reunion. Głównym celem projektu jest rozpowszechnianie postawy zachęcającej do dbania o środowisko, zarówno lokalne jak i w skali globalnej.

Pierwsze z naszych działań to prezentacja miasta i szkoły z naciskiem na otaczającą nas naturę, oraz stworzenie kwestionariusza, z którego dowiemy się jak nasi partnerzy dbają o środowisko w swoich miastach.

Koordynator projektu

Elżbieta Derlukiewicz

Nasza szkoła 360°

prace uczniw

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.