Zeróweczka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

 

Zobacz nas na Facebooku: #ZeróweczkaSzkolnaSP11

Zeróweczka szkolna: Uczymy się robić jesienne kiszonki

Dzisiejsze przedpołudnie upłynęło zerówkowiczom na samodzielnym kiszeniu warzyw. Po umyciu i pokrojeniu produktów, dzieci ułożyły je starannie w słoikach i zalały solanką. Nie zapomniały także o koprze, czosnku, ziarnach czarnuszki i korzeniu chrzanu.

W pierwszym etapie kiszenia, słoiki nie powinny być mocno dokręcone, aby mogły ujść gazy powstające w procesie fermentacji. Po kilku dniach należy je szczelnie dokręcić, by mogły przetrwać kilka miesięcy. Zachęcamy wszystkich do robienia własnych kiszonek, gdyż zawierają bakterie kwasu mlekowego i są naturalnym probiotykiem. Ponadto dostarczają witamin: A, B, C i E, stanowią cenne źródło magnezu, potasu wapnia i fosforu.

Kiszone owoce takie jak cytryny, śliwki, jabłka gruszki, choć mniej popularne w Polsce, zyskują sobie także coraz większe grono zwolenników. Jedzmy je zatem na zdrowie!

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego pt.: "Wspomnienia z podwórka"

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu. Należało wykonać pracę plastyczną ilustrującą gry/zabawy podwórkowe z czasów dzieciństwa dziadków/rodziców oraz opisać zasady danej gry.

Naszą placówkę, w kategorii przedszkola, reprezentowały prace: Amelii, Aleksandry, Kaliny i Liliany z oddziału przedszkolnego.

🥇1 miejsce - Liliana Wojtczak
🥈2 miejsce - Aleksandra Krajewska
🏅Wyróżnienie - Amelka Mańka

Wielkie gratulacje dla wszystkich dziewczynek za kreatywność, zaangażowanie i estetycznie wykonane prace.

Wycieczka zeróweczki oraz klasy 1.c. do Zagrody Kociewskiej

Za nami aktywnie spędzony dzień na świeżym powietrzu. Dopisały nam piękna pogoda oraz apetyt 😋 Dzieci z obu grup świetnie się integrowały poprzez wspólne zabawy. Karmiły zwierzęta wiejskie i były nimi zachwycone.
Były to wartościowe i piękne chwile!😍

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naszej dzisiejszej wyprawy.

M.P i E.P.

Zeróweczka szkolna: "Dot Day-Dzień kropki"

To nietypowe święto było okazją do przybliżenia dzieciom fragmentów książki Katherine Applegate pt." Drzewo życzeń". To mądra i ciepła opowieść o inności i tolerancji.

Pewien dąb co roku ozdabiany jest skrawkami papieru, szmatek, a nawet skarpetkami. Każda z tych ozdób to czyjeś marzenie. W pewnym momencie dąb przerwie milczenie i przemówi do ludzi.

297590343 3274001086194038 4237748722094382362 n 02221

Pragniemy pochwalić się naszym certyfikatem. Certyfikat Czyściochowej Akademii już w naszych rękach! 😁

Dzieci z dużym zaangażowaniem realizowały w roku szkolnym 2021/2022 kolejne moduły programu, którego celem jest kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Brawo!👏👌😘

Zeróweczka szkolna: nasze pierwsze dni w szkole

Trwa okres adaptacyjny w naszym oddziale przedszkolnym. Poznajemy się coraz lepiej poprzez wspólne zabawy, zadania, aktywność sportową. Każdy z nas chce pozostać sobą, jedynym i niepowtarzalnym.

Mamy różne temperamenty, zainteresowania. Kolejny dzień przynosi nam coś nowego i wartościowego. Wraz z Elmerem, słoniem w kratkę, którego motto brzmi: "sprawdźmy, poszukajmy, dowiedzmy się" motywujemy się wzajemnie do działania. Tak jak Elmer, każde dziecko ma naturę badacza. Zaczynamy więc eksplorować razem, przez najbliższe miesiące otaczający nas świat.

Złoty i srebrny medal dla Weroniki Żołnieruk.
Jedną z pasji Weroniki Żołnieruk jest gimnastyka artystyczna. Trenuje z wstążką i odnosi w tej dyscyplinie sportu coraz więcej sukcesów. Wraz z formacją ze Szkoły Tańca Brodway zdobyła 🥇pierwsze miejsce w "Ogólnopolskim Turnieju O Złotą Kokardkę" oraz 🥈 2 miejsce w "Ogólnopolskim Konkursie Moc Tańca".

Życzymy Ci Weronisiu udanych wakacji, jak najwięcej radości i ciekawych wyzwań w nowym sezonie sportowym od września.😍

 

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.