Zeróweczka szkolna

Zobacz nas na Facebooku: #ZeróweczkaSzkolnaSP11

Urodziny Amelki, Lenki, Adama, Antka, Oliwiera, Igora, Tymka, Filipa, Bartka

Urodziny Amelki, Lenki, Adama, Antka, Oliwiera, Igora, Tymka, Filipa, Bartka 🤴👸🧚♂️💚💛🎂🍬🍭🥧🍪🍩

Z okazji waszego święta życzymy wam kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych miłości, zdrowia, a także oddanych przyjaciół, spełniania marzeń i jak najwięcej powodów do śmiechu i radości!😚

Zielono nam w naszej zeróweczce

Pracując w grupach, stworzyliśmy plakaty nt. zwiastunów wiosny oraz barwne wiosenne drzewa. Indywidualnie wypełnialiśmy karty pracy, wykleiliśmy papierowe hiacynty popcornem, a bociany dostały skrzydła ozdobione piórkami.

Bawiliśmy się w sklep, zapoznaliśmy z wyglądem monet i banknotów. Dokonywaliśmy obliczeń na materiale konkretnym.
Utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych, bawiliśmy się w nowe zabawy podłogowe, ćwicząc refleks i spostrzegawczość. Obserwowaliśmy wzrost fasoli - będziemy nadal dbać o hodowlę roślin już w naszych domach.

8 marca w naszej zeróweczce

W trakcie zajęć literacko- plastycznych w filii biblioteki nr 3 rozmawialiśmy o odwadze. Jak zwykle dzieci miały dużo pytań, wspólnych, ciekawych refleksji i wymiany myśli. Pracowaliśmy z książką autorstwa Nicoli Kinnear pt. "Odwagi zajączku". Każdy z nas jest inny, każdy z nas jest wyjątkowy.

Dzięki temu w przyjaźni się wspaniale uzupełniamy i uczymy od innych ciekawych rzeczy. Przyjaciel potrafi nas wesprzeć w trudnych chwilach, zmotywować do działania, a także dodać otuchy.

Dzieci wykonały papierowe bukiety kwiatów dla koleżanek, mam i babć z okazji ich święta. Nie zabrakło słodkich upominków dla dziewczynek, wspólnych gier i zabaw.

Nasza zeróweczka zajęła 3 miejsce🥉 w IV Elbląskim Konkursie Piosenki Przedszkolnej zorganizowanym przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.Dzieci zaśpiewały piosenkę z repertuaru Sanah pt.: "Jestem twoją bajką".

Przedwiośnie w naszej zeróweczce

Powstają liczne wytwory plastyczne o tematyce wiosennej. Dzieci zapoznały się z cyklem rozwoju motyla i żaby. Za nami pierwsze prace ogrodnicze. Doniczki wykonaliśmy z materiałów z recyklingu. Rośnie w nich już nasza fasolka😃

Nasza zeróweczka na zajęciach sportowo-tanecznych z pole dance

Dziękujemy pani Karolinie, Mamie Kasi, za podzielenie się z nami jedną ze swoich pasji oraz wiedzą na temat tej dyscypliny sportowej. Podczas ćwiczeń z akrobatyki zerówkowicze wzmacniali przede wszystkim górne partie ciała. Dzieci przekonały się, że potrzeba dużej sprawności fizycznej, siły, w tym umiejętności typowych dla gimnastyki. Nie zabrakło ćwiczeń rozciągających i wyciszających. Jesteśmy zachwyceni dzisiejszą aktywnością!😍

Pyszne 2-gie śniadanie w naszej zeróweczce

Za kanapkami na ciepło, z warzywami, wędliną, serem i ketchupem nasze tygryski wprost przepadają.
Było smacznie i radośnie.

Uwielbiamy celebrować wspólnie wszystkie posiłki😃