arka gier sp11

Odwiedź profil Arki Gier na Facebook

Zapraszamy uczniów SP11  na zajęcia Arki Gier

IX Mistrzostwa Polski Szkół w Superfarmera

Wspaniały występ zanotowała 4-osobowa reprezentacja SP11 na Mistrzostwach Polski w Sztumie. Zwyciężył Tymoteusz Junker (z klasy IVA), a wysokie miejsca zajęły: Hania Krause (z klasy VD) - miejsce V i Klara Blicharz (z klasy VIIC) - miejsce VIII. Najmłodszy z nich Tymon Kolus (z klasy IIID) uplasował się na czternastym miejscu na 41 uczestników. Szkoła Podstawowa osiągnęła też najwyższy wynik spośród 12 startujących szkół.

Uczniowie z SP11 już nie pierwszy raz okazali się najlepszymi farmerami. W ubiegłym roku Janek Batko (z obecnej klasy IVA) został Mistrzem Polski, a w roku 2019 w finale, który odbywał się w Warszawie dwa pierwsze miejsca zdobyły Zofia Mierzejewska i Emilia Tonga (ówczesne uczennice naszej szkoły).

Gratulujemy wspaniałych wyników i trzeciego w historii Mistrzostwa Polski dla ucznia Jedenastki.

Przygotował: Piotr Zbierzchowski

Szachowe Mistrzostwa klas I-III w Szkole Podstawowej nr 11

Od kilku lat uczniowie Jedenastki uczestniczą w programie "Edukacja przez szachy w szkole", trzykrotnie brali udział w rozgrywkach ogólnomiejskich, a indywidualnie w innych zawodach. Po raz pierwszy mieli okazję zawalczyć między sobą o tytuł Mistrza Szkoły klas I-III.

W turnieju udział wzięło 30 młodych szachistów, którzy rozegrali łącznie 60 partii w 4 rundach. Najlepszym z graczy okazał się Wojciech Gutowski z IIA, podobny wynik uzyskał Mikołaj Jagodziński z klasy IIIC, trzecie miejsce zajął Aleksander Kołakowski z klasy IIID. Najlepszy z uczniów klas pierwszych Oskar Kulik-Gała zajął czwarte miejsce. Atmosfera w czasie turnieju była pełna emocji i skupienia, po pierwszych porażkach niektórzy nawet wymagali pocieszenia i otarcia łez, ale wszyscy dzielnie ukończyli swoje partie. Dziękujemy starszym kolegom za pomoc w sędziowaniu i obsłudze turnieju, a UKS Skoczek za wypożyczenie zegarów. Przygotowujemy się do Mistrzostw Szkoły, do których dołączą starsi uczniowie.

Przygotował Piotr Zbierzchowski

VIII Mistrzostwa SP11 w Superfarmera

21. maja 10 uczniów Jedenastki zmierzyło się w ósmych już Mistrzostwach Szkoły w grze matematycznej Superfarmer autorstwa prof. Karola Borsuka. Gracze mierzyli się nie tylko z przeciwnikami przy stole, ale także z pewną losowością w grze. Po raz pierwszy w naszym szkolnym turnieju pojawiły się zmiany w regułach z dodatku Borsuk, co przyśpieszyło rozgrywki, ale dodało też większy element nieprzewidywalności.

W tym roku najlepszym hodowcą okazał się Tymon Kolus (kl. IIID), wicemistrzynią została Klara Blicharz (kl. VIIC), kolejne miejsca zajęli Alicja Węgrzynek (kl. IVB) i Tymoteusz Junker (kl. IVA). Najlepsza czwórka będzie mogła już w czerwcu reprezentować szkołę w IX Mistrzostwach Polski Szkół, które odbędą się w Sztumie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki Mistrzostw:

1. Tymon Kolus 438 pkt

Liga Rummikuba - podsumowanie sezonu 2023/2024

25 kwietnia rozegraliśmy ostatnią - szóstą kolejkę Ligi Rummikuba w bieżącym roku szkolnym. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła Anetta Gutowska, wicemistrzynią została Julia Piechowiak (absolwentka szkoły), kolejne miejsca zajęły Magdalena Maszaro i Justyna Łanik. Najlepszym z uczniów Jedenastki okazał się Szymon Maszaro z klasy VIID, najmłodszym uczestnikiem był Wiktor Krawczyk z klasy pierwszej. W sumie udział wzięło 27 uczestników. Cieszymy się z niemal rodzinnej atmosfery, którą udało się stworzyć w czasie spotkań.

Dziękujemy za rzetelne prowadzenie rozgrywek państwu Piechowiak i dyrekcji za bardzo dobrą współpracę. Zapraszamy na kolejne spotkania ligowe po wakacjach.