Arka Gier SP11

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

arka gier sp11

Odwiedź profil Arki Gier na Facebook

 

Zapraszamy uczniów SP11  na zajęcia Arki Gier

Szkolna  Liga Rummikub

 

Planszówki  jak zwykle królowały

6 listopada, podczas cyklicznego spotkania Arka Gier SP11 dopisała frekwencja wśród najmłodszych graczy - odwiedzili nas tłumnie pierwszoklasiści, ale dopisali i starsi 👨‍👩‍👧‍👦

Od razu rozpoczęły się ciekawe rozgrywki w grę SOWY i EKOSYSTEM 2. Dzięki tym ciekawym pozycjom zgłębiliśmy tajniki snu oraz planowaliśmy swój własny EKOSYSTEM i przenieśliśmy się w świat rafy koralowej 

Jak zwykle całe spotkanie w przemiłej atmosferze 👍 😁

ARKA GIER SP 11

SZKOLNA LIGA RUMMIKUB ZAPRASZAMY 5 9d06e

 

 

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Sztumie

6 września 2023 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski w grze Rummikub. Naszą szkołę reprezentowali Mistrzyni SP11 Łucja Duszyńska i Wicemistrz Szymon Maszaro.  Rozgrywki były bardzo wymagające - uczestników czekało aż 16 gier (prawie 5 godzin przy stolikach). Świetny wynik osiągnął Szymon z klasy VIID - zwyciężył aż w 7 partiach i zajął 8 miejsce w klasyfikacji. Poprawił swój dotychczasowy rekord sprzed 2 lat, gdy był na 17 miejscu. Łucja wygrała 2 gry, a pan Piotr Zbierzchowski 3 gry z 12 w mistrzostwach nauczycieli. 
W tym roku ustanowiono nowy rekord - udział wzięło 113 uczniów i 40 nauczycieli z 59 szkół z różnych zakątków Polski.

Z ciekawostek, już za 2 tygodnie Mistrzostwa Polski Rummikub w Warszawie, a w 2024 roku Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w Gdańsku.

Piotr Zbierzchowski

VIII Mistrzostwa SP11 w Rummikuba

 27 września w kolejnych Mistrzostwach Szkoły w jednej z najbardziej znanych gier - Rummikubie wzięło udział 13 uczniów z klas od pierwszej do siódmej. Po zaciętych rozgrywkach do finału awansowała najlepsza czwórka i dwa dni później walczyła o tytuł Mistrza Szkoły. Wspaniale zagrała Łucja Duszyńska z klasy VIIC i 2-krotnie pokonała swoich kolegów, wicemistrzem został Szymon Maszaro z klasy VIID, pozostałymi finalistami byli Gracjan Bołtryk z klasy VID i najmłodszy w tym gronie Jan Batko z klasy IVA.

Łucja i Szymon będą reprezentować Jedenastkę na Mistrzostwach Polski Szkół, które zostaną rozegrane już 6 października w Sztumie. Liczymy na świetny wynik naszych mistrzów.

Spotkajmy się, pograjmy! w Szkole Podstawowej nr 11

16 września 2023 roku po raz drugi w naszej szkole klub Arka Gier organizował imprezę Spotkajmy się, pograjmy! Była to ogólnopolska akcja, w czasie której w ponad 30 klubach w Polsce odbywały się eventy planszówkowe, a w tym samym czasie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii pod nazwą Stadt Land Spielt bawiono się w 200 miejscach.

W tym roku dostępnych było wiele nowości, szczególnie wydawnictw: Nasza Księgarnia, Muduko, Trefl, Piatnik, Askato, Alexander. Można było je poznać m. in. w formie „wyzwania growego”, które polegało na zapoznaniu się z wybranymi tytułami, a za udział w zabawie można było wygrać nagrody.

Dużą popularnością cieszył się także turniej w grę karcianą Zuuupa!, wzięło w nim udział aż 20 uczestników. Najlepszych „kucharzy” również nagrodziliśmy upominkami od wydawnictwa Muduko.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i pomocnikom, a w szczególny sposób wydawcom, którzy wspierają nie tylko tę akcję, ale również nasze całoroczne działania.

Zapraszamy na funpage ArkigierSP11: facebook.com/arkagiersp11

Interaktywna mapa wydarzeń w Europie

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.