Koło wolontariatu

Odebraliśmy wyróżnienie na Gali wolontariatu

W dniu 8 grudnia w Ratuszu staromiejskim odbyła się Gala wolontariatu, w czasie której odebraliśmy wyróżnienie.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim wolontariuszom za pracę i zaangażowanie 😁 jesteście niesamowici 👏👏👏

A. Ostrasz

Uczniowie klasy Id wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zaangażowali się w akcję MIŚ "Nie bij mnie - kochaj mnie"

Działania zrealizowano w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu pod patronatem WOŚP w 32. rocznicę ustanowienia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dziś nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. Celem akcji MIŚ 🐻 jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci.

A. Ostrasz, A. Urbańska

Wolontariusze z naszej szkoły brali udział w akcji "Dzień dobra"

Dziś nasi wolontariusze brali udział w akcji "Dzień dobra". Zebrane w czasie kwesty pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. A już niedługo akcja wspierająca nasze Elbląskie hospicjum 😁

A. Ostrasz

Szyjemy laleczki w ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata”

Zapraszamy Wszystkich do włączenia się w akcję  „Wszystkie Kolory Świata.  Akcja polega na przygotowaniu charytatywnej, szmacianej laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – wystarczy odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim wypełnieniem i obszyć. Resztę materiałów dobieracie samodzielnie, decydując skąd będzie pochodziła laleczka, którą będziecie szyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie można dać upust swojej wyobraźni i kreatywności, wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody. Po uszy­ciu lalecz­ki dzieci nadadzą jej imię i wypełnią spec­jal­ny akt urodzenia.

Nasi wolontariusze w ten weekend zbierają żywność w Elbląskiego sklepach

Nasi wolontariusze w ten weekend zbierają żywność w Elbląskiego sklepach 😁 wraz z Bankiem Żywności chcemy pomóc potrzebującym zorganizować święta... robiąc zakupy pamiętajmy, że warto pomagać 😁

20211216 134317 2055b

Z ogromną przyjemnością przekazuję serdeczne podziękowania za życzliwość i otwarte serca wszystkim, którzy wsparli Dom Pomocy Społecznej w Elblągu, ofiarując soki dla podopiecznych.

W ciągu zaledwie pięciu dni udało nam się zebrać pokaźną ilość tych witaminowych napojów. Kolejny raz udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni i potrafimy otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka.

Podopieczni tego Domu Opieki nie potrafią podziękować, ponieważ nie mówią, są sparaliżowani, ale ich uśmiech niech zagości w naszych sercach.

Anna Awiżeń

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

prace uczniw

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.