eTwinningKolejni uczniowie będą mieli okazję do nawiązania międzynarodowych znajomości i poszerzeni swoich horyzontów w zakresie kultury i historii krajów europejskich. Od października Szkoła Podstawowa nr 11 uczestniczy w dwóch międzynarodowych projektach współpracy na platformie etwinning.net. Początkowe fazy projektów to czas na zapoznanie się, przedstawienie swojego miasta i kraju oraz pierwsze videokonferencje. A więc -  mnóstwo frajdy!

Projekt „Healthy Life – Happy Life” to działania związane ze zdrowym trybem życia i jego promowaniem w społeczności szkolnej i nie tylko. W projekcie obok SP 11 działają szkoły  z Albanii, Holandii, Serbii i Turcji.  Natomiast „Water is Life”  to projekt współpracy o istocie wody i jej zasobów oraz właściwościach. Ten projekt realizowany będzie zarówno na jęz. angielskim jak i lekcjach biologii i przyrody z wykorzystaniem metody Content Language Integrated Learning (CLIL). W ramach projektu współpracujemy z: Turcją, Portugalią, Niemcami, Chorwacją, Ukrainą, Holandią i Hiszpanią.

Wszystkich chętnych do aktywnego działania uczniów zapraszam do kontaktu!

M. Szyk-Wojtkiewicz

Congratulations to Agnieszka Szwaracka and her pupils that won the Move2Learn, Learn2Move contest for the "Ancient delights" eTwinning project!

Litsa Glarou, Greece

"The end of summer".

Projekt eTwinningowy z klasą VI.

O projekcie eTwinning, w którym bierze udział nasza Szkoła zrobiło się ostatnio głośno na greckich portalach:

Projekt jest już prawie ukończony i trzymamy kciuki, aby otrzymał międzynarodową odznakę jakości Quality Label. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, nie tylko z Grecji, ale i wielu innych krajów unijnych i planujemy w przyszłości wspólny projekt także w ramach programu Erasmus+.

eTwining ceryfikat 800x492

Chciałabym z radością poinformować, że otrzymaliśmy
odznakę jakości za nasz europejski projekt Ancient Delights realizowany w SP 11.
 Teraz już mamy otwartą drogę do otrzymania certyfikatu "Szkoła eTwinning".

Pozdrawiam i życzę dobrych, udanych wakacji.
Agnieszka Szwaracka

21 grudnia odbyła się w naszej Szkole pierwsza z powtarzanych w przyszłości cyklicznie wideokonferencji ze szkołami z całej Unii Europejskiej, a nawet świata.

Wideokonferencja odbyła się w języku angielskim i była okazją do zawarcia wielu niezwykłych przyjaźni, ponieważ profile uczniów biorących udział w tym wydarzeniu na stałe zostały zapisane na stronie europejskiego programu międzyszkolnego eTwinning. Uśmiech, radość, dobra zabawa, a przy tym wspaniała okazja do nauki języka angielskiego to najlepsze słowa do opisania tego wyjątkowego zdarzenia.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w kolejnej wideokonferencji proszeni są o zgłaszanie się do p. Agnieszki Szwarackiej.