awarded etwinning school labelSzkoła Podstawowa nr 11 otrzymała europejską Odznakę Szkoły eTwinning. Jest to prestiżowe wyróżnienie i sukces nie tylko osobisty poszczególnych nauczycieli, ale także gratyfikacja dla całego zespołu nauczycieli pracujących w eTwinningu.

Proces weryfikacji do odznaki rozpoczął się w grudniu 2017 roku i obejmował różne dziedziny międzynarodowej pracy szkoły. Od wielu lat w Gimnazjum nr 4 i Szkole Podstawowej nr  11 realizowane są projekty współpracy międzynarodowej na temat m.in. zdrowego żywienia czy wymiany pocztówek ze szkołami z Europy. Kilkuletnia praca zaowocowała tym wspaniałym wyróżnieniem. W całej Europie odznakę otrzymało 1211 szkół, a w Elblągu tylko dwie. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w pracę eTwinning.

zespół nauczycieli języka angielskiego

2018 – 2019 eTwinning School Label awards

Click here to view the full list of awarded schools.

Od początku marca uczniowie klas 7 realizują projekt międzynarodowej współpracy pt. Penpal friends na platformie etwinning.net. Prace w projekcie zakładają wymianę listów z kolegami ze szkoły w Turcji oraz wideokonferencje.  Pierwsze koty za płoty! Siódmoklasiści napisali listy o sobie, które zostały wysłane. Teraz pozostaje już tylko czekać na odpowiedź :-)
Dzięki udziałowi w takich projektach uczniowie mają świetną okazję do kształcenia swoich kompetencji językowych, podniesienia motywacji do nauki oraz rozwijania kompetencji społecznych.

M. Szyk-Wojtkiewicz

Droga Agnieszka Szwaracka,

Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Ancient delights". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

W związku z tym, otrzymasz certyfikat, który możesz dołączyć do swojej strony internetowej (stron internetowych) lub wystawić w widocznym miejscu w swojej szkole. Ponadto, Twój projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu:  www.etwinning.net.

Jeszcze raz gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia.

Serdecznie pozdrawiam,

eTwinning Team

europejski cerytfikat eTwinning

W tym tygodniu otrzymaliśmy pierwszą kartkę pocztową od ucznia z Włoch. Otrzymaliśmy także filmik o tym, jak Uczniowie pisali kartki. Zachęcam do obejrzenia go, bo na filmie można zobaczyć chłopca piszącego dokładnie te kartkę, którą otrzymaliśmy. Już w ten piątek 15 grudnia zapraszam na godz. 16.40 wszystkich chętnych Uczniów na wspólne świąteczne pisanie kartek z życzeniami dla uczniów z Włoch do sali 07E. Proszę o zabranie ze sobą długopisów oraz pocztówek świątecznych lub z widokiem Elbląga.

eTwinningKolejni uczniowie będą mieli okazję do nawiązania międzynarodowych znajomości i poszerzeni swoich horyzontów w zakresie kultury i historii krajów europejskich. Od października Szkoła Podstawowa nr 11 uczestniczy w dwóch międzynarodowych projektach współpracy na platformie etwinning.net. Początkowe fazy projektów to czas na zapoznanie się, przedstawienie swojego miasta i kraju oraz pierwsze videokonferencje. A więc -  mnóstwo frajdy!

Projekt „Healthy Life – Happy Life” to działania związane ze zdrowym trybem życia i jego promowaniem w społeczności szkolnej i nie tylko. W projekcie obok SP 11 działają szkoły  z Albanii, Holandii, Serbii i Turcji.  Natomiast „Water is Life”  to projekt współpracy o istocie wody i jej zasobów oraz właściwościach. Ten projekt realizowany będzie zarówno na jęz. angielskim jak i lekcjach biologii i przyrody z wykorzystaniem metody Content Language Integrated Learning (CLIL). W ramach projektu współpracujemy z: Turcją, Portugalią, Niemcami, Chorwacją, Ukrainą, Holandią i Hiszpanią.

Wszystkich chętnych do aktywnego działania uczniów zapraszam do kontaktu!

M. Szyk-Wojtkiewicz