Projekt ETwinningland z Odznaką Jakości!

Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom i uczniom za wybitne projekty eTwinning. Odznaki są świaodznaka jakościdectwem pewnego krajowego i europejskiego standardu. Jest to konkretna forma uznania dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom zadań realizowanych w eTwinningu, zachęta dla uczniów, by kontynuowali udział w etwinningowych zadaniach i konkretny sposób pokazania, że ich wysiłki zostały docenione. Uczniowie mogą otrzymać Uczniowską Odznakę Jakości, po tym jak ich nauczyciel otrzyma Krajową Odznakę Jakości.

I takie właśnie publiczne potwierdzenie zaangażowania szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej otrzymała Nasza Jedenastka za pracę w projekcie eTwinningland. Oprócz tego, że nauczyciel otrzymał taką odznakę, zostanie ona również wręczona uczennicom klasy 4B: Gabi, Ali, Natalce i Wiktorii.

Gratuluję moim pracowitym kobitkom :-)

Magda Szyk-Wojtkiewicz

Projekt Etwinningland na finiszu

Uczestniczki projektu eTwinningland - Natalia, Ala, Wiktoria i Gabi, wykonały ostatnie zadania, którymi było: zaprojektowanie ebooka z ulubionymi postaciami oraz wykonanie LOGO projektu. Praca z nowoczesnymi narzędziami TIK nie stanowi dla naszych czwartoklasistek żadnego problemu, a logo, które powstało, było owocem prac międzynarodowego zespołu uczniów z Polski, Turcji, Macedonii, Grecji i Ukrainy.

Oprócz tego, nasze gwiazdy wzięły udział w 3 międzynarodowym spotkaniu projektowym pod tytułem TOY PARTY. Hasłem przewodnim spotkania były ulubione zabawki, a dzięki łączeniu na żywo uczniowie mogli nie tylko opisywać swoje zabawki, ale i pytać o zabawki kolegów/koleżanek. Dzięki takim aktywnościom utrwaliliśmy używanie przymiotników, czasownika "to be" oraz "have got", ale, co najważniejsze, przełamaliśmy bariery językowe i kształciliśmy kompetencje miękkie takie jak współpraca czy praca w drużynach. Na koniec spotkania, wspólnie rysowaliśmy swoje zabawki na półce stworzonej przez koordynatorów projektu w aplikacji MIRO - zabawa była przednia!

Projekt eTwinningland realizowany w klasie 4B

Kolejne aktywności, które wykonały czwartoklasistki w ramach międzynarodowej współpracy ze swoimi rówieśnikami to opracowanie e-booka o ulubionych postaciach z bajek m.in. Świnka Peppa, Kubuś Puchatek czy Kopciuszek, narysowanie tej postaci czy dodawanie komentarzy w PADLECIE z wrażeniami po ostatnim spotkaniu online z autorką bajek dla dzieci 😀

Zapraszamy do galerii zdjęć, można tam obejrzeć ebooka i zdjęcia ze spotkań online zespołu projektowego w składzie: Natalka, Ala, Gabi i Wika- wszystkie te przeurocze Kobitki to uczennice klasy 4B 😀

Magda Szyk-Wojtkiewicz

Dear Students and Teachers in Primary School number 11 in Elbląg,
Please look into a short survey with pictures of Your Colleagues' logos projects for international eTwinning project. Vote for the most interesting logo and choose the winning logo. Voting lasts until March 7.

Szkoły biorące udział w projekcie eTwinning

Dzięki projektowi eTwinning STARDUST ⭐ możecie naprawdę poczuć się, jakbyście podróżowali po całym świecie!

Otwórzcie link i dzięki mapce Google Earth, szkół biorących udział w naszym projekcie, przenieście się wirtualnie do naszej szkoły oraz szkół z Turcji, Włoch i Francji.

Zapraszamy !!!

STORYTIME! - czyli kolejna videokonferencja w projekcie eTwinningland

Udział w projekcie eTwinningland to ogromna szansa dla czwartoklasistów, aby, nie tylko doskonalić znajomość języka angielskiego, ale i  spotkać się online ze swoimi rówieśnikami.

Kolejne takie spotkanie pod hasłem STORY TIME odbyło się w zeszłą sobotę. logoetwinning
Uczennice klasy 4 b - Wiktoria, Gabi, Ala i Natalka - wzięly udział w spotkaniu z autorką bajek dla dzieci z Turcji - Panią Daphne. Razem ze swoimi kolegami z projektu (uczniami z Turcji, Ukrainy, Macedonii i Serbii)  wzięli udział w opowiadaniu bajki o zwierzętach, przypominając sobie ich nazwy, ale i części ciała czy kolory. Ponadto, uczniowie mieli okazję zgadywać jakie zwierzę pojawi się kolejno oraz jaką część garderoby będzie miało na sobie. Te części garderoby, co można zobaczyć na zdjęciach, mieli również na sobie uczestnicy konferencji.

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

prace uczniw

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.