eTwinning

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Uczennice klasy VD dobrze wiedzą jak troszczyć się o środowisko, w tym oszczędzać energię. Pracując w projekcie "OUR GREEN NOVEL" na międzynarodowej platformie eTwinning mogą te działania ekologiczne realizować w partnerstwie ze szkołami z całej Europy. Efektem wypracowanym przez dziewczynki jest filmik o oszczędzaniu energii, dzięki któremu zwracają uwagę jakie działania proekologiczne warto podejmować codziennie, nie tylko od święta.
Zachęcamy do dbania o naszą planetę ❤️🌍🌳

Magda Szyk-Wojtkiewicz

Klasa V D w akcji

Ostatnio wiele się dzieje w klasie Vd, a jej uczniowie ciągle są czymś zajęcia.

Panowie nie próżnowali i przygotowali cudowne Święto Kobiet. Były ciekawe konkurencje, smaczne przekąski i emocjonujące podchody 👍 A jak już Dziewczynkom udało się znaleźć wszystkie wskazówki, przejść labirynty i wygrać Kahoota, chłopcy wręczyli koleżankom prezenty i kwiaty. Było super ❤️🎈👌

Dziewczynki natomiast nie zwalniają tempa i prężnie działają w Etwinning 🇬🇧 Projekt OUR GREEN NOVEL pochłonął je bez reszty i z wielkim zaangażowaniem wykonują kolejne działania: wideokonferencja i poznanie partnerów projektu, filmiki o oszczędzaniu energii czy plakaty promujące tematykę ochrony środowiska 🌳🌍

Wisienką na torcie był wyjazd do teatru muzycznego na wspaniały spektakl "Piotruś Pan", który był okazją również do integracji rodziców, dzieci i nauczycieli.

Pozdrawiamy - klasa V D ❤️

Kolejne międzynarodowe spotkanie w SP 11

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla uczniów Jedenastki, biorących udział w projekcie OUR GREEN NOVEL w ramach międzynarodowej platformy współpracy szkół eTwinning. W tym miesiąculogo współpracowaliśmy w celu ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem. Wykorzystując aplikację CHATTERPIX stworzyliśmy postacie zwierząt zagrożonych wyginięciem - awatary i opisywaliśmy je. Naszym zadaniem było również obejrzenie filmiku i na podstawie zdobytych wiadomości rozwiązanie wspólnie QUIZu w aplikacji WORDWALL. Wszystkie materiały gromadzimy w PADLETACH, dzięki którym upowszechniamy rezultaty projektu.

Podsumowanie tych działań dokonało się podczas videokonferencji, którą odbyliśmy w czwartek. Uczniowie klasy 7.c i 5.d mieli okazję zapoznać się na żywo z rówieśnikami ze szkół partnerskich z Turcji, Grecji i Włoch. Dzięki temu rozwijaliśmy kompetencje językowe i komunikacyjne, uczyliśmy się autoprezentacji i poznawaliśmy kulturę i zwyczaje krajów europejskich. Kolejny rozdział naszej Zielonej Powieści to oszczędzanie energii – już przygotowujemy filmiki zachęcające do dbania o naszą planetę.logo etwining

Magda Szyk-Wojtkiewicz z zespołem projektowym

Jedenastka doceniona w Europie!

Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu otrzymała Europejską Odznakę Jakości za realizację projektu w ramach działań na międzynarodowej platformie współpracy szkół – eTwinning. Nasza Szkoła ma bardzo bogate doświadczenie na arenie europejskiej jako laureat wielu Odznak Jakości czy tytułu Szkoły eTwinning, i tym razem również została doceniona.

Niniejszą Odznaką uhonorowano 356 projektów w kraju, i tylko kilka w województwie – to wielki sukces szkoły!

W projekt pt. "DIGI TOWN" zaangażowali się uczniowie klas 6, którzy współpracowali z rówieśnikami ze szkół z Grecji, Włoch, Turcji, Serbii, Gruzji i Mołdawii. Celem tych innowacyjnych działań było rozwinięcie kompetencji językowych i komunikacyjnych, ćwiczenie umiejętności posługiwania się narzędziami TIK. Kolejną wartością dodaną projektu jest kształtowanie postaw tolerancji, otwartości na inne kultury czy możliwości obcowania z uczniami szkół z całej Europy bez konieczności podróżowania.

Wśród działań projektowych znalazło się między innymi wspólne tworzenie logo projektu podczas videokonferencji, opracowanie własnego dowodu tożsamości z wykorzystaniem narzędzi online, ułożenie hymnu projektu czy napisanie ebooka z historyjką o bezpieczeństwie w sieci. Dzięki realizowaniu tych działań w międzynarodowej współpracy, uczniowie rozwijali również kompetencje miękkie, takie jak nawiązywanie relacji, dzielenie się zadaniami, współpracę w zespołach czy wypracowanie spójnego efektu.

Gratulujemy Naszym Uczniom wspaniałego osiągnięcia i cieszymy się z takich sukcesów.

https://etwinning.pl/aktualnosci/356-europejskich-odznak-jakosci-dla-polskich-etwinnerow

Całkiem nowy projekt w JEDENASTCE 

Uczniowie klas 5 i 7 z największą przyjemnością zaangażowali się w kolejne międzynarodowe przedsięwzięcie, czyli projekt ETwinning. Tym razem, naszymi partnerami będą szkoły z Hiszpanii, Włoch, Turcji i Rumunii. Projekt, który nosi nazwę "OUR GREEN NOVEL", ma na celu uwrażliwienie na bardzo ważne problemy ekologiczne i środowiskowe, zachęcić uczniów i nauczycieli do korzystania z TIK oraz rozwinąć umiejętność komunikacji w języku obcym wśród uczniów.

Pierwszym zadaniem, związanym z Dniem Zwierząt, było opisanie i przedstawienie swojego domowego pupila. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć — jak z tym zadaniem poradzili sobie uczniowie JEDENASTKI.

Przed nami videokonferencja, podczas której będziemy się zapoznawać.
Szczegóły już wkrótce.

Magda Szyk-Wojtkiewicz

SP 11 po raz kolejny odznaczona Europejską Odznaką Jakości

Miło nam poinformować, że projekty e-Twinning "Recycling Will Be Amazing" i "Stemtale" realizowane w zeróweczce szkolnej w ubiegłym roku szkolnym, zostały odznaczone Europejską Odznaką Jakości. Oznacza to, że praca zarówno uczniów, jak i nauczycieli osiągnęła najwyższy europejski poziom.

W trakcie realizacji projektów uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje kompetencje językowe, umiejętności wykorzystywania TIK, pracować metodą STEM, dzięki której w kreatywny sposób odkrywali prawa fizyki, inżynierii, czy matematyki. Metoda ta daje możliwość pracy wielozmysłowej, która dzięki wykorzystaniu obydwu półkul mózgowych pozwala na szybsze i efektywniejsze przyswajanie zdobytej wiedzy. Ponadto uczestnicy projektu nabyli umiejętność pracy w zespole, konstruktywnego wyciągania wniosków, logicznego myślenia, jak również ćwiczyli swoją kreatywność i wyobraźnię.

Gratulujemy uczniom zeróweczki z rocznika 2021/2022 tak wysokiego wyróżnienia. To dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu udało się osiągnąć to odznaczenie.

Zachęcamy do obejrzenia blogów projektów:
http://rwbamazing.weebly.com/
https://stemtale.weebly.com/

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.