eTwinning

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

Uczniowie klasy 7C otrzymali wreszcie listy od swoich kolegów z Turcji. 

Miesiąc temu siódmoklasiści pisali o sobie, swoim hobby czy ulubionych aktywnościach. Pianie listu to element projektu międzynarodowej współpracy w ramach programu eTwinning. Udział w takich formach współpracy pomaga uczniom kształcić kompetencje językowe, szczególnie pisania, reagowania językowego czy wykorzystania środków językowych. Oprócz tego, jest to znakomita okazja do powtórki słownictwa oraz formuły pisania listu, w szczególności zwrotów grzecznościowych.

Na przyszłej lekcji języka angielskiego uczniowie odpowiedzą na listy, pisząc tym razem o swoich planach na wakacje. I jest to po raz kolejny świetny sposób utrwalenia czasów przyszłych i słownictwa z zakresu wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu!

Oprócz wszystkich korzyści edukacyjnych, młodzież była niezwykle zadowolona i podekscytowana otrzymując listy adresowane do nich samych.
Fajnie było zobaczyć swoje imię i z niecierpliwością przeczytać co kolega napisał do mnie!

Magdalena Szyk-Wojtkiewicz

awarded etwinning school labelSzkoła Podstawowa nr 11 otrzymała europejską Odznakę Szkoły eTwinning. Jest to prestiżowe wyróżnienie i sukces nie tylko osobisty poszczególnych nauczycieli, ale także gratyfikacja dla całego zespołu nauczycieli pracujących w eTwinningu.

Proces weryfikacji do odznaki rozpoczął się w grudniu 2017 roku i obejmował różne dziedziny międzynarodowej pracy szkoły. Od wielu lat w Gimnazjum nr 4 i Szkole Podstawowej nr  11 realizowane są projekty współpracy międzynarodowej na temat m.in. zdrowego żywienia czy wymiany pocztówek ze szkołami z Europy. Kilkuletnia praca zaowocowała tym wspaniałym wyróżnieniem. W całej Europie odznakę otrzymało 1211 szkół, a w Elblągu tylko dwie. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w pracę eTwinning.

zespół nauczycieli języka angielskiego

 2018 – 2019 eTwinning School Label awards

Click here to view the full list of awarded schools.

Od początku marca uczniowie klas 7 realizują projekt międzynarodowej współpracy pt. Penpal friends na platformie etwinning.net. Prace w projekcie zakładają wymianę listów z kolegami ze szkoły w Turcji oraz wideokonferencje.  Pierwsze koty za płoty! Siódmoklasiści napisali listy o sobie, które zostały wysłane. Teraz pozostaje już tylko czekać na odpowiedź :-) 
Dzięki udziałowi w takich projektach uczniowie mają świetną okazję do kształcenia swoich kompetencji językowych, podniesienia motywacji do nauki oraz rozwijania kompetencji społecznych.

M. Szyk-Wojtkiewicz

 

W tym tygodniu otrzymaliśmy pierwszą kartkę pocztową od ucznia z Włoch. Otrzymaliśmy także filmik o tym, jak Uczniowie pisali kartki. Zachęcam do obejrzenia go, bo na filmie można zobaczyć chłopca piszącego dokładnie te kartkę, którą otrzymaliśmy. Już w ten piątek 15 grudnia zapraszam na godz. 16.40 wszystkich chętnych Uczniów na wspólne świąteczne pisanie kartek z życzeniami dla uczniów z Włoch do sali 07E. Proszę o zabranie ze sobą długopisów oraz pocztówek świątecznych lub z widokiem Elbląga.

Droga Agnieszka Szwaracka,

Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Ancient delights". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

W związku z tym, otrzymasz certyfikat, który możesz dołączyć do swojej strony internetowej (stron internetowych) lub wystawić w widocznym miejscu w swojej szkole. Ponadto, Twój projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu:  www.etwinning.net.

Jeszcze raz gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia.

Serdecznie pozdrawiam,

eTwinning Team

europejski cerytfikat eTwinning

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów