Szkolne koło turystyczne

W sobotę, 28 września odbył się Rajd Jesienny do Jeleniej Doliny. 25 uczniów SP 11 i Gimnazjum nr 4, pokonało 12 kilometrów trasy z Bażantarni do Jeleniej Doliny. Na punkcie końcowym odbyły się konkursy. Patryk Szmit z kl. III a gimnazjum, zajął pierwsze miejsce w konkursie krajoznawczym. Szkolną drużynę wsparli tym razem rodzice uczniów. Wędrówka była inna niż zwykle. Szliśmy jednocześnie w deszczu i słońcu. Pojawiały się podwójne tęcze i różowe obłoki. Następnie rozpogodziło się i wróciło lato. Umożliwiło to miłe spędzenie czasu przy ognisku i kiełbaskach.

To był piękny rajd! Zapraszamy na następne.

Opiekunowie koła: Łucja Gniady i Andrzej Derenda

14 kwietnia grupa miłośników turystyki pieszej z naszej szkoły wzięła udział w 42 Ogólnopolskim Zlocie do Nadbrzeża.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Każdego roku odwiedzamy Nadbrzeże by pamiętać o tych, którzy stali się ofiarami zbrodniczego systemu hitlerowskiego. Pamięć o tamtych dniach musi przetrwać w przyszłych pokoleniach.

Autokarami dotarliśmy do Próchnika, skąd ruszyliśmy spod kościoła wyznaczoną trasą leśnej drogi aby dotrzeć do Nadbrzeża (w sumie 7 km). Pogoda nadzwyczaj sprzyjała naszej wędrówce. Podziwialiśmy piękne krajobrazy ze wzgórzami i wielkimi dolinami. Gdy dotarliśmy pod pomnik w Nadbrzeżu, wzięliśmy udział w uroczystościach złożenia wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy oraz modlitwie.

17 lutego 2018r. nasza Szkoła wzięła udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez PTTK Elbląg, tym razem był to 46 OGÓLNOPOLSKI ZŁAZ ŚLADAMI ŻOŁNIERZY POWSTANIA LISTOPADOWEGO w Fiszewie.

Dość liczną grupą uczniowską udaliśmy się do Fiszewa, gdzie odbyły się krótkie przemówienia, modlitwa, złożenie wieńców, kwiatów. Następnie udaliśmy się do szkoły w Gronowie Elbląskim. Tutaj poczęstowani zostaliśmy pyszną, ciepłą grochówką. Następnie nasi przedstawiciele wzięli udział w konkursach. Również i w tym roku zdobyliśmy nagrodę, tym razem uczennica Agata zdobyła I miejsce w konkursie historyczno-przyrodniczym. Wielkie gratulacje.

Ł.Gniady, A. Derenda, S. Kutra

Dnia 23 września 2017r. o godzinie 8.00 „Czarne Stopy” wyruszyły w pierwszy w tym roku szkolnym Rajd. 55 JESIENNY RAJD PO WYSOCZYŹNIE ELBLĄSKIEJ rozpoczął się w Nadbrzeżu. Stamtąd raźnym krokiem udaliśmy się w kierunku Kadyn. Trasa Rajdu przebiegała malowniczym szlakiem wzdłuż Zalewu Wiślańskiego obok torowiska kolei PKP. Niektórzy uczestnicy Rajdu z łezką w oku wspominali czasy, kiedy to po owych torach mknął z zawrotną prędkością pociąg. Cóż to były za czasy. Niestety obecnie torowisko w wielu miejscach „przejęła” Matka Natura porastając je trawą i inną bujną roślinnością. Zarówno pogoda, jak i humory nam dopisywały. Trasa naszego Rajdu przebiegała również po drodze Green Velo, korzystaliśmy więc podczas małych przerw z dobroci MOR-ów. Po godzinie 12.00 dotarliśmy na polanę w Kadynach, gdzie czekało na nas ognisko oraz kiełbaski. Były też konkursy krajoznawcze, rysunkowe oraz przyrodnicze.  Tradycyjnie zawsze ktoś z naszej grupy wygrywa w którymś z konkursów, tym razem również tak się stało. Gratulujemy Karolinie wygranej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy w grudniu na Rajd Mikołajkowy.

Opiekunowie: Łucja Gniady, Andrzej Derenda, Sebastian Kutra

Za nami kolejny już Złaz Mikołajkowy. W sobotę 2 grudnia zmierzyliśmy się z zimnem oraz błotem maszerując dzielnie po naszej pięknej Bażantarni. Grupa nasza była liczna, byli wśród nas uczniowie najmłodsi ze  szkoły podstawowej, jak i również uczniowie gimnazjum. Trasa marszu była troszkę zmodyfikowana i skrócona, gdyż jak wiadomo Bażantarnię nawiedzały w ostatnim czasie silne wiatry, deszcze, powodzie. Na szczęście na czas Złazu, w sobotę deszcz ustał, tak więc mieliśmy chociaż suche głowy. Nogi, buty nie wyglądały jednak sympatycznie. Rodzice po powrocie swoich pociech do domu mieli zapewne pełne ręce roboty zeskrobując błoto ze spodni oraz obuwia. Liczy się jednak dobra zabawa. Na koniec, na polance czekała na nas pyszna grochówka oraz prezent od Mikołaja, bo był to w końcu Złaz Mikołajkowy. Zapraszamy już teraz na następny złaz.

W sobotę 20 maja o poranku wesoła grupka uczniów wraz  z opiekunami wyruszyła ku nowej przygodzie. Tym razem był to 42 Elbląski Wiosenny Rajd EL-WI-RA.

W Rajdzie udział wzięli zarówno uczniowie gimnazjum, jak też uczniowie ze szkoły podstawowej. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów SP. Autobusem z placu Jagiellończyka dotarliśmy do Tolkmicka. Dalej ruszyliśmy pieszo w kierunku Kadyn. Przewodnikiem naszym był sympatyczny Pan Leśnik, który w sposób bardzo ciekawy opowiadał o lesie, drzewach. Pogoda była wyśmienita. Rozmawiając, słuchając opowieści, podziwiając piękne leśne zakątki nawet nie zauważyliśmy, że w nogach mamy 10km solidnego marszu. W Kadynach wszystkie grupy spotkały się w Leśniczówce na wspólnej biesiadzie. Każdy uczestnik otrzymał kiełbaskę, albo nawet i dwie, kilka kromek chleba,  kijek i wolny dostęp do ogniska. Jedni uczestnicy piekli kiełbaski, inni brali udział w konkursach. Impreza było przednia. Podczas naszej obecności w Leśniczówce w Kadynach odbywała się jeszcze inna zakrapiana impreza. Wszystkie komary z okolicy musiały dostać cynk dużo wcześniej o naszym przybyciu:-).