Szkolne koło turystyczne

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

W sobotę 18 maja o poranku wesoła grupka uczniów wraz  z opiekunami wyruszyła ku nowej przygodzie. Tym razem był to 43 Elbląski Wiosenny Rajd EL-WI-RA.  

W Rajdzie udział wzięli zarówno uczniowie gimnazjum, jak też uczniowie ze szkoły podstawowej. Klasa III A i III B Gimnazjum zrobiła sobie swego rodzaju rajd pożegnalny. Autobusem z placu Słowiańskiego spod siedziby elbląskiego PTTK dotarliśmy do Krasnego Lasu. Dalej ruszyliśmy pieszo w kierunku Rangór. Pogoda była wyśmienita. Podziwiając piękne leśne zakątki oraz bezkresne połacie pól porośnięte żółto kwitnącym rzepakiem nawet nie zauważyliśmy, że w nogach mamy 9 km solidnego marszu. W Rangórach wszystkie grupy spotkały się na wspólnej biesiadzie. Każdy uczestnik otrzymał kiełbaskę, albo nawet i dwie, kilka kromek chleba,  kijek i wolny dostęp do ogniska. Jedni uczestnicy piekli kiełbaski, inni brali udział w konkursach. Impreza było przednia. Podczas tegorocznego rajdu przeżyliśmy po raz pierwszy w tym roku ulewę oraz burzę z piorunami. Chwilami grzmociło bardzo blisko. Generalnie wszyscy byli zadowoleni a odrobina deszczu za kołnierzem nikomu nie zaszkodziła.

Był to niestety ostatni już Rajd w tym roku szkolnym. Zapraszamy za rok.

Ł. Gniady, A. Derenda, S. Kutra

Już po raz 47 odbył się OGÓLNOPOLSKI ZŁAZ ŚLADAMI ŻOŁNIERZY POWSTANIA LISTOPADOWEGO do Fiszewa. 16 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez PTTK Elbląg, Jak zwykle pogoda i humory dopisały uczestnikom. Dość liczną grupą udaliśmy się do Fiszewa, (trasa liczyła 12 km) gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia 27 stycznia 1832r. Pod pomnikiem ofiar odbyły się krótkie przemówienia, modlitwa, złożenie wieńców, kwiatów. Następnie udaliśmy się do szkoły w Gronowie Elbląskim. Tutaj poczęstowani zostaliśmy pyszną, ciepłą grochówką. Zaskoczeniem dla uczestników rajdu było uhonorowanie Naszej Szkoły (jako jedynej) Pucharem wójta gminy Gronowo Elbląskie dla Gimnazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 za wieloletni aktywny udział w Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i miłośników pieszych wędrówek na następny rajd, który odbędzie się w kwietniu.

 Ł.Gniady, A. Derenda

W dniu 8 grudnia Szkolne Koło PTTK „Czarne stopy” uczestniczyło w rajdzie mikołajkowym — Bażantarnia 2018 r. Mimo nocnych opadów deszczu o 8.00 rano przed szkołą stawili się niezawodni jak zwykle uczestnicy wypraw rajdowych. Tym razem pokonaliśmy nową trasę liczącą 13 km od pętli tramwajowej Nad Jarem przez ogrody działkowe, leśniczówkę Dąbrowa, osiedle Dąbrowa i szlak czerwony i czarny w Bażantarni na boisko z wiatami. Tam czekało na Nas ognisko z kiełbaskami i Mikołaj z prezentami. Wszyscy miło spędziliśmy sobotnie przed południe.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i zapraszamy na rajd zimowy, który odbędzie się w lutym.

Łucja Gniady, Sebastian Kutra i Andrzej Derenda

14 kwietnia grupa miłośników turystyki pieszej z naszej szkoły wzięła udział w 42 Ogólnopolskim Zlocie do Nadbrzeża.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Każdego roku odwiedzamy Nadbrzeże by pamiętać o tych, którzy stali się ofiarami zbrodniczego systemu hitlerowskiego. Pamięć o tamtych dniach musi przetrwać w przyszłych pokoleniach.

Autokarami dotarliśmy do Próchnika, skąd ruszyliśmy spod kościoła wyznaczoną trasą leśnej drogi aby dotrzeć do Nadbrzeża (w sumie 7 km). Pogoda nadzwyczaj sprzyjała naszej wędrówce. Podziwialiśmy piękne krajobrazy ze wzgórzami i wielkimi dolinami. Gdy dotarliśmy pod pomnik w Nadbrzeżu, wzięliśmy udział w uroczystościach złożenia wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy oraz modlitwie.

W sobotę, 28 września odbył się Rajd Jesienny do Jeleniej Doliny. 25 uczniów SP 11 i Gimnazjum nr 4, pokonało 12 kilometrów trasy z Bażantarni do Jeleniej Doliny. Na punkcie końcowym odbyły się konkursy. Patryk Szmit z kl. III a gimnazjum, zajął pierwsze miejsce w konkursie krajoznawczym. Szkolną drużynę wsparli tym razem rodzice uczniów. Wędrówka była inna niż zwykle. Szliśmy jednocześnie w deszczu i słońcu. Pojawiały się podwójne tęcze i różowe obłoki. Następnie rozpogodziło się i wróciło lato. Umożliwiło to miłe spędzenie czasu przy ognisku i kiełbaskach.

To był piękny rajd! Zapraszamy na następne.

Opiekunowie koła: Łucja Gniady i Andrzej Derenda

17 lutego 2018r. nasza Szkoła wzięła udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez PTTK Elbląg, tym razem był to 46 OGÓLNOPOLSKI ZŁAZ ŚLADAMI ŻOŁNIERZY POWSTANIA LISTOPADOWEGO w Fiszewie.

Dość liczną grupą uczniowską udaliśmy się do Fiszewa, gdzie odbyły się krótkie przemówienia, modlitwa, złożenie wieńców, kwiatów. Następnie udaliśmy się do szkoły w Gronowie Elbląskim. Tutaj poczęstowani zostaliśmy pyszną, ciepłą grochówką. Następnie nasi przedstawiciele wzięli udział w konkursach. Również i w tym roku zdobyliśmy nagrodę, tym razem uczennica Agata zdobyła I miejsce w konkursie historyczno-przyrodniczym. Wielkie gratulacje.

 Ł.Gniady, A. Derenda, S. Kutra