Przyjaciele zwierzat

Pomaganie czworonożnym przyjaciołom  cieszy ogromnie!

Przekonały się o tym dzieciaki z kl. IVa, które zorganizowały zbiórkę na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. 🐶🐱 Dzięki gorącym sercom uczniów naszej szkoły udało się zebrać i zakupić karmę dla psów i kotów oraz różne inne przydatne rzeczy. 😊 Wizyta w schronisku zrobiła na czwartoklasistach duże wrażenie. Zaczęli już planować kolejne akcje pomocowe. 💖

Jesteśmy pewni, że dołączycie 😀💖👍

Uczniowie Jedenastki kochają zwierzęta

Dowodem na to jest akcja zorganizowana przez klasę IVa. Dzieciaki wraz z wychowawczynią przygotowały loterię fantową oraz kawiarenkę z pysznymi przekąskami🍪🍨🍩🧁 Chętnych do kupna nie brakowało i wszystkie specjały rozeszły się błyskawicznie 😀 Za zgromadzone pieniądze (469zł) zostanie zakupiona dobra karma dla psów i kotów 🐶🐱 ze schroniska. To jednak nie koniec zbiórki! 👍 Do końca lutego 😉 można przynosić karmę, koce itp. do sali 5D.

Wszystko trafi do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Dziękujemy za Wasze gorące serca 💖

Dary dla schroniska

6 grudnia "mali Mikołajkowie" ze świetlicy szkolnej przekazali dary dla Elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Finał akcji samorządu - Dzień Kundelka

Miłośnicy zwierząt kolejny raz nie zawiedli swoich czworonożnych przyjaciół.

Samorząd uczniowski klas IV-VIII zamknął w ten czwartek tj. 1 grudnia 2021 r. szkolną akcję DZIEŃ KUNDELKA, która polegała na zbiórce suchej i mokrej karmy oraz koców, legowisk, zabawek i maskotek.

Liderka samorządu Zuzia z kl. VIII c wraz z opiekunką A. Bewicz zawiozły podarunki od uczniów do schroniska dla zwierząt w Elblągu.

Wesołym szczekaniem powitały je pieski, które na pewno liczyły na zabranie ich na długi spacer lub podróż do przytulnego domu, jednak tym razem dostały karmę, aby z pełnymi brzuszkami oczekiwać na nowych właścicieli.

Akcja na pewno zostanie powtórzona na wiosnę, bo społeczność szkolna nie jest obojętna na niedolę czworonogów.

Uczniowie klasy 7C zorganizowali zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt

Brawo, brawo, brawo!

Uczniowie klasy 7C, nie bacząc na utrudnienia związane z obostrzeniami pandemicznymi, zorganizowali zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.

Pomysłodawczynią akcji i jej głównodowodzącą była Patrycja Sowa, która podczas godziny wychowawczej podzieliła się z koleżankami i kolegami swoją wiedzą na temat sytuacji psów i kotów ze schroniska oraz ich potrzeb w zależności od wieku i stanu zdrowia. Patrycja od lat jest wolontariuszką i pomaga zwierzętom. Cała klasa wraz z wychowawczynią p. Bożeną Balbuzą z entuzjazmem przystąpiła do organizowania zbiórki. Dzięki otwartym sercom uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić wiele potrzebnych rzeczy tj.: koce, poduszki, pluszaki, miski i kosmetyki dla psów i kotów. Za zebrane pieniądze – 560zł – zakupiona została dobrej jakości karma dla zwierząt, w tym też karma weterynaryjna. W piątek, 16 kwietnia, delegacja klasy zawiozła zebrane dary do schroniska.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w jakiś sposób wsparły akcję na rzecz zwierząt. Cieszymy się, że kolejny raz wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego.