Home

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

W ostatnim dniu Eco Tygodnia, który odbywał się w SP 11, chcieliśmy uczcić międzynarodowy Dzień Ziemi, przypadający w tym roku w sobotę, 22 kwietnia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Naszych uczniów quizy wiedzy o Ziemi i ochronie środowiska. Chętne drużyny z klas I-III mogły sprawdzić swoją wiedzę, wykorzystując do tego celu metodniki oraz aplikację wordwall. Konkurs dla klas IV-VIII odbywał się na przerwach i również przeprowadzony został z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wśród uczniów IV-VI zwyciężyli uczniowie klasy 5.c: Jakub Okulewicz oraz Nikodem Kurowski. W klasach VII-VIII najlepsza okazała się drużyna z klasy 8.b w składzie Bartosz Mytych, Jan Siółkowski oraz Krzysztof Matwiejczyk.

Na świetlicy odbyły się zajęcia warsztatowe polegające na utworzeniu haseł związanych z ochroną przyrody, wykorzystując Scrable i wycięte przez uczniów litery. Klasa 2.a wykonywała model kuli ziemskiej przy użyciu plasteliny i farb. Klasa 3.a przygotowała zajęcia dla najmłodszych uczniów szkoły. Celem zajęć było udowodnienie, że bałagan w przyrodzie zaczyna się od bałaganu w pokoju. Klasa 3.c wykonywała w trakcie lekcji eco roboty, a dodatkowo uczestniczyła w warsztatach tworząc sowy z gliny i zgłębiając wiedzę na temat ptaków chronionych. Klasy 5. a oraz 5. b, wykonując na lekcji języka polskiego, prace graficzne o tematyce związanej z ochroną środowiska wzięły udział w projekcie „W trosce o wspólne dobro”. Ukryte znaczenia prac nakłaniają odbiorców do dbania o naszą planetę, abyśmy nie stracili szansy cieszenia się jej pięknem i korzystania z jej bogactw. Klasy ósme na lekcjach chemii oraz fizyki brały udział w kilku aktywnościach o tematyce ekologicznej m.in. grze edukacyjnej Ecoterminator, grze interaktywnej „Umieść odpady w koszu”, a przy pomocy aplikacji kahoot sprawdzały swoją wiedzę na temat segregacji i recyklingu. Dodatkowo na lekcjach fizyki, klasy 6.b oraz 7.a oglądały film edukacyjny Edukredka.pl – Światowy Dzień Ziemi. Klasy ósme na języku angielskim wykonywały plakaty o segregowaniu odpadów, również z wykorzystaniem TIK.

Po południu, grupa projektowa Ekologicznej Szkoły, która pomagała w realizacji zadań w ramach Eco Tygodnia spotkała się, aby podsumować swoją pracę. Uczniowie klas piątych i szóstych bardzo zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim za wspólną naukę w tak różnorodny sposób i zachęcamy, aby potrzeba dbania o naszą planetę została z nami na dłużej 😀

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.