Biblioteka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

„Mirabelka” - to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło. Warsztaty przeznaczone dla uczniów klas V i związane z książką Cezarego Harasimowicza - to wpisanie się w akcję ogólnopolską „MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA W 100LICY”. Wydarzenie to zostało też zgłoszone na ogólnopolską stronę:

niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/mirabelka-kielkujaca-historia-100licy-warsztaty-dla-uczniow-klas-v/

Impreza nasza wpisała się w harmonogram szkolnych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to warsztaty połączone z konkursem i przeznaczone dla uczniów klas V. Każdy wychowawca (z czterech klas V) wyznaczył ze swojej klasy 5-osobowy zespół. Po wysłuchaniu opowieści i kilku fragmentów książki, uczestnicy musieli wykonać konkretne zadania. Dotyczyły one pracy z tekstem, pracy plastycznej, rozwiązania krzyżówki, ułożenia puzzli. Wszystkie wykonane prace podczas warsztatów zostały zaprezentowane pozostałym uczniom naszej szkoły na specjalnej wystawie w gablotach przed biblioteką. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał od organizatorów okolicznościowy dyplom.

W towarzyszącym warsztatom konkursie (po podsumowaniu wszystkich punktów za poszczególne zadania) ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa V a:  21 pkt. (Gracjan Różalski, Karolina Tykarska, Magdalena Cerkownik, Nina Jędrzyńska, Weronika Ręczkowska)

II miejsce – klasa V c: 18 pkt. (Patrycja Sowa, Julia Nosarzewska, Aleksandra Atłas, Lidia Prus, Laura Van Ieperen)

III miejsce – klasa V d: 16 pkt.(Aleksandra Gocek, Ania Duszniak, Dominik Brzeski, Xavier Przyziółkowski, Kornelia Kobus)

IV miejsce – klasa V b: 12 pkt. (Natalia Asiukiewicz, Lena Kubińska, Natasza Sitkowska, Dominika Laskowska, Dominika Lewczuk)

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody za poszczególne miejsca zostaną wręczone na najbliższym apelu lub w bibliotece szkolnej (o konkretnym terminie wszystkich zainteresowanych powiadomimy).

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

ozio_gallery_jgallery

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów