Biblioteka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

Nauczyciele bibliotekarze w bieżącym roku szkolnym zaproponowali swoim najmłodszym czytelnikom (uczniom klas I - III) dwie inicjatywy głośnego czytania.
Już w marcu wprowadzili program "Czytająca jedenastka", którego realizacją zajęli się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Do głośnego czytania zostały przygotowane różnorodne, ciekawe książki. Efektem tego eksperymentu były liczne wizyty najmłodszych czytelników w bibliotece szkolnej z prośbą o wypożyczenie książek autora, którego konkretną pozycję własnie czytano w klasie. Program zakończył się 31.05.2019r.
W dniach 3.06 - 7.06.2019r. w naszej szkole odbyła się akcja związana z XVIII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Jest to przedsięwzięcie cykliczne, które w SP 11 funkcjonuje od lat. W tych dniach gimnazjaliści codziennie (niestety już po raz ostatni!) czytali głośno swoim młodszym kolegom. Dzieci uważnie ich słuchały i niecierpliwie oczekiwały dalszego ciągu historii bohaterów literackich. Serdecznie dziękujemy nauczycielkom języka polskiego uczącym w gimnazjum oraz ich uczniom uczestniczącym w tej akcji. Gorące podziękowania kierujemy też do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie w obie inicjatywy głośnego czytania.
Głośne czytanie miało być czasem relaksu dla uczniów, swoistą nagrodą i przyjemnością. I tak było!

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

 

ozio_gallery_nano