W ostatnich dniach września uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniach w bibliotece szkolnej. Zapoznali się oni z wszystkimi pomieszczeniami biblioteki, poznali zasady wypożyczania i oddawania książek. Podczas ciekawej rozmowy opowiedzieli, jak należy szanować książki. Przypomnieli też sobie podstawowe słownictwo związane z biblioteką i nie tylko. Dzięki wolnemu dostępowi do półek mogli samodzielnie wybrać interesującą ich książkę (wcześniej dowiedzieli się, gdzie znajdą poszczególne pozycje).

Na pożegnanie każdy uczeń klas II otrzymał w prezencie: książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz plakat „Kreatywny alfabet”. Wszystkie materiały zostały przygotowane w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” i są skierowane do uczniów oraz ich rodziców. Kolorowe zakładki dla wszystkich ufundowała biblioteka szkolna.

Dziękując za miłe spotkania, zapraszam serdecznie do częstego korzystania z biblioteki szkolnej.

Nauczyciel bibliotekarz – Hanna Trybińska