W dniach 11.01 – 13.01.2022 r. w bibliotece szkolnej odbyły się pierwsze spotkania z uczniami i wychowawczyniami klas I. Zajęcia obejmowały: zwiedzanie wszystkich pomieszczeń bibliotecznych, zapoznanie z księgozbiorem dla najmłodszych, poznanie zasad wypożyczania i oddawania książek. Podczas ciekawej rozmowy uczniowie opowiedzieli jak należy szanować książki, przyswoili też podstawowe słownictwo związane z biblioteką.

Podniosłą chwilą było złożenie przyrzeczenia odnośnie poszanowania książek i ich mądrego wykorzystania. Dzięki wolnemu dostępowi do półek uczniowie mogli samodzielnie wybrać interesującą ich książkę.

Na pożegnanie każdy uczeń klas I otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą ufundowaną w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” oraz kolorową zakładkę od biblioteki szkolnej.

Dziękując za miłe spotkania, zapraszam serdecznie do częstego korzystania z biblioteki szkolnej.

Nauczyciel bibliotekarz – Hanna Trybińska