Laureaci konkursów

Corocznie, 21 lutego, już od 20 lat, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Świętu temu przyświeca idea promowania używania mowy ojczystej, dbałości o poprawność językową oraz kultywowania języka polskiego.

Do obchodów tego dnia bardzo chętnie włączyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły — klasy 0-3, którzy wzięli udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Połam język polski". Ich zadaniem było zaprezentowanie tzw. trzeszczących wierszyków, które najeżone głoskami sprawiają wiele trudności w wymowie. Laureaci konkursu otrzymali przepiękne nagrody książkowe oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe wyróżnienia.

Oto pełna lista zasłużonych uczniów:
I miejsce - Lena Zipser (klasa II c)
II miejsce - Hanna Krause (klasa 0)
III miejsce - Nikodem Chojnacki (klasa I b),
Hanna Częczek (klasa I b)

Wyróżnieni:

Oliwia Bladosz, Nadia Kozioł, Lena Siwko, Lena Mackiewicz, Natalia Dumała, Jagoda Wysocka, Kornelia Krupińska, Klara Blicharz, Julia Wojenkowska, Maria Batko, Wiktoria Stypułkowska, Jakub Kotulski, Paulina Dul, Urszula Mincewicz, Natasza Wasiluk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Ponadto, dzieci z klas 1-3, w czasie przerw mogły rozwiązywać różne polonistyczne zadania, rebusy i zagadki, które czekały na nich na korytarzu szkolnym.

Z kolei uczniowie klas starszych przygotowali, z okazji tego dnia, fantastyczne plakaty ze słowami w trzech kategoriach: najtrudniejsze, najpiękniejsze oraz najbardziej zwariowane. Poszło im bezapelacyjnie doskonale. :) Wszystkie prace ozdabiają teraz nasz wejściowy korytarz — są też zachętą do bogacenia swojego słownictwa.

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy i zachęcamy do dbania o nasz język polski.

ozio_gallery_jgallery