Open Panel

Dzięki Wirtualnemu Laboratorium Empiriusz, zakupionemu dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, uczniowie podczas zajęć mogą przeprowadzić bezpiecznie wiele skomplikowanych doświadczeń i symulacji przy pomocy sprzętów niedostępnych w szkolnej klasopracowni.

Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie: porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięga po probówki i odczynniki, przeprowadza reakcje, wyciąga z nich wnioski i efektywnie uczy się poprzez wirtualne doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej.

Na razie uczniowie jeszcze niezbyt wprawnie posługują się sprzętem, ale za każdym wychodzi im coraz lepiej. 😀