Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Projekt STARDUST ⭐czyli gwiezdny pył to projekt eTwinning, który ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o naszym Wszechświecie, Galaktyce, Kosmosie i wreszcie Naszej Planecie i wpływie, jaki wywierają na nią inne planety.

Stardust ma na celu spopularyzowanie wiedzy o Ziemi i otaczających ją planetach w kontekście astronomicznym, ale również przyrodniczym czy matematycznym. Projekt uczy także podstawowego słownictwa angielskiego w zakresie astronomii, fizyki, matematyki i informatyki a jego plany to:

1. Stworzenie multimedialnego logo projektu z wykorzystaniem wielu narzędzi projektowych.
  2. Wideokonferencje z uczniami z krajów partnerskich.
  3. Zaprezentowanie swoich szkół i talentów uczniów uczących się w nich.
  4. Stworzenie filmików na zadany temat.
  5. Stworzenie i zaprezentowanie multibooka z pracami uczniów - wierszy, piosenek, rysunków, prac 3D, itp.

W projekcie biorą na ten moment udział szkoły z Turcji, Francji i Ukrainy oraz SP11 Elbląg.