Zeróweczka szkolna też działa w e-Twinning

Nie tylko starsi uczniowie naszej szkoły pracują metodą projektu międzynarodowego. Również najmłodsi uczniowie naszej 11 mają możliwość, przy wsparciu starszych kolegów i koleżanek, wykazać się wiedzą, umiejętnościami i współpracą z rówieśnikami z innych krajów. W tym roku szkolnym zeróweczka bierze udział w 2 projektach. Jeden z nich "Recycling will be amazing" właśnie dobiega końca. W trakcie jego trwania uczniowie wykonywali szereg zadań, których nadrzędnym celem było uzmysłowienie dzieciom ile śmieci produkuje każde gospodarstwo domowe i w jaki sposób dać im "drugie życie" tak, aby na naszej planecie żyło się lepiej. W tym celu wraz z uczniami z innych krajów wykonali szereg prac plastycznych przy użyciu materiałów z recyklingu i dzielili się efektami swojej pracy na platformie twinspace. Stworzyli przybornik z rolki po papierze, doniczkę z butelki plastikowej, wazon ze szklanego słoika, czy karmik z opakowań po jogurtach. Mieli też okazję spotkać się z kolegami z zagranicy podczas webinarów oraz wykonać prace współtworzone przez wszystkich uczestników, takie jak: nazwę projektu z plastikowych nakrętek, kalendarz na rok 2022, kolorowankę współdzieloną, akrostyk do nazwy projektu, broszurkę informacyjną na temat recyklingu.

Zapraszamy na bloga projektu w celu zapoznania się z rezultatami naszej pracy.

Marta Pietruczuk
Alicja Stefanowicz