eTwinningKolejni uczniowie będą mieli okazję do nawiązania międzynarodowych znajomości i poszerzeni swoich horyzontów w zakresie kultury i historii krajów europejskich. Od października Szkoła Podstawowa nr 11 uczestniczy w dwóch międzynarodowych projektach współpracy na platformie etwinning.net. Początkowe fazy projektów to czas na zapoznanie się, przedstawienie swojego miasta i kraju oraz pierwsze videokonferencje. A więc -  mnóstwo frajdy!

Projekt „Healthy Life – Happy Life” to działania związane ze zdrowym trybem życia i jego promowaniem w społeczności szkolnej i nie tylko. W projekcie obok SP 11 działają szkoły  z Albanii, Holandii, Serbii i Turcji.  Natomiast „Water is Life”  to projekt współpracy o istocie wody i jej zasobów oraz właściwościach. Ten projekt realizowany będzie zarówno na jęz. angielskim jak i lekcjach biologii i przyrody z wykorzystaniem metody Content Language Integrated Learning (CLIL). W ramach projektu współpracujemy z: Turcją, Portugalią, Niemcami, Chorwacją, Ukrainą, Holandią i Hiszpanią.

Wszystkich chętnych do aktywnego działania uczniów zapraszam do kontaktu!

M. Szyk-Wojtkiewicz