Koło wolontariatu

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Zapraszamy Wszystkich do włączenia się w akcję  „Wszystkie Kolory Świata.  Akcja polega na przygotowaniu charytatywnej, szmacianej laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – wystarczy odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim wypełnieniem i obszyć. Resztę materiałów dobieracie samodzielnie, decydując skąd będzie pochodziła laleczka, którą będziecie szyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie można dać upust swojej wyobraźni i kreatywności, wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody. Po uszy­ciu lalecz­ki dzieci nadadzą jej imię i wypełnią spec­jal­ny akt urodzenia.

* Szablon laleczki dostępny w poniższej informacji.

* Gotowe szablony laleczek do pobrania leżą w szkole przy dyżurce na stole.

* Od poniedziałku szablony będą również do odebrania u pani Anny Biegaj w sali 5E oraz u pani Magdaleny Szyk-Wojtkiewicz w sali 4D.

* Sposób wykonania laleczki krok po kroku dostępny w załączniku.

Tak powstałe laleczki, zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole dnia – DNIA WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec. W akcje mogą się zaangażować dzieci, rodzice, dziadkowie, opiekunowie. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstaną małe dzieła sztuki. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana przygoda dla całej społeczności placówki.

Gotowe lalecz­ki należy przy­go­tować i dostar­czyć do 18 lutego 2022 roku do sali 4D, 5E.

 

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w powyższą akcję😊

szablon laleczki

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.