Projekty w ramach Erasmus+

Erasmus plus Sustainable Environment 🇬🇷🇪🇺🌊🌿☀️ Dzień trzeci i czwarty naszej wizyty minęły na obserwacji środowiska naturalnego. Zwiedzaliśmy jaskinię Alistrati, gdzie podziwialiśmy stalaktyty i stalagmity. Pojechaliśmy nad rzeką Nestos. Tam nauczyliśmy się orientacji w terenie. Mogliśmy również z góry Imera obserwować meandry rzeki Nestos.

Erasmus plus Sustainable Environment 🇬🇷🇪🇺☀️🌊❤️ Kolejny dzień za nami.

Środa była odkrywcza, interesujące i pouczająca zarazem. Zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Abderze gdzie dowiedzieliśmy się o założeniu miasta oraz życiu jego mieszkańców. Następnie udaliśmy się na miejsce wykopalisk gdzie samodzielnie mogliśmy spróbować wykonać prace archeologiczne. Wieczorem odwiedziliśmy Dom Cieni, który okazał się wspaniałym doświadczeniem. Dzień zakończyliśmy nauką tradycyjnych tańców.

Erasmus plus Sustainable Environment 🇬🇷🇪🇺☀️🌊❤️ Kolejny dzień za nami.

Środa była odkrywcza, interesujące i pouczająca zarazem. Zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Abderze, gdzie dowiedzieliśmy się o założeniu miasta oraz życiu jego mieszkańców. Następnie udaliśmy się na miejsce wykopalisk, gdzie samodzielnie mogliśmy spróbować wykonać prace archeologiczne. Wieczorem odwiedziliśmy Dom Cieni, który okazał się wspaniałym doświadczeniem. Dzień zakończyliśmy nauką tradycyjnych tańców.

Erasmus plus Sustainable Environment 🇬🇷🇪🇺☀️❤️ Spotkania dzień drugi.

Zawitaliśmy nad jeziorem Vistonida i w Porto Lagos. Okolica obfituje w bogactwo fauny i flory. Mieliśmy okazję obserwować ptaki na pobliskich lagunach i mokradłach. Widzieliśmy czaple, flamingi i pelikany. Mieliśmy też okazję spacerować po plaży w wiosce Fanari.

Erasmus plus Sustainable Environment.🇬🇷🇪🇺 Pierwszy dzień wizyty mamy już za sobą. Odwiedziliśmy szkołę i spotkaliśmy się z burmistrzem Abdery. Oglądaliśmy przedstawienia i prezentacje szkół partnerskich. Przedstawiliśmy również naszą szkołę. Próbowaliśmy tradycyjnych dań i deserów. Wieczorem zwiedzaliśmy stare miasto i muzeum folkloru w Xanthi.

Dzisiaj wyruszyliśmy na spotkanie międzynarodowe projektu Sustainable Environment w ramach programu 🇬🇷🇪🇺 Erasmus plus. Grecja przywitała nas pięknym słońcem ☀️.