Przyjaciele zwierzat

Brawo, brawo, brawo!

Uczniowie klasy 7C, nie bacząc na utrudnienia związane z obostrzeniami pandemicznymi, zorganizowali zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.

Pomysłodawczynią akcji i jej głównodowodzącą była Patrycja Sowa, która podczas godziny wychowawczej podzieliła się z koleżankami i kolegami swoją wiedzą na temat sytuacji psów i kotów ze schroniska oraz ich potrzeb w zależności od wieku i stanu zdrowia. Patrycja od lat jest wolontariuszką i pomaga zwierzętom. Cała klasa wraz z wychowawczynią p. Bożeną Balbuzą z entuzjazmem przystąpiła do organizowania zbiórki. Dzięki otwartym sercom uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić wiele potrzebnych rzeczy tj.: koce, poduszki, pluszaki, miski i kosmetyki dla psów i kotów. Za zebrane pieniądze – 560zł – zakupiona została dobrej jakości karma dla zwierząt, w tym też karma weterynaryjna. W piątek, 16 kwietnia, delegacja klasy zawiozła zebrane dary do schroniska.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w jakiś sposób wsparły akcję na rzecz zwierząt. Cieszymy się, że kolejny raz wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego.