Sport w szkole

Uczniowie z naszej szkoły trenują różne dyscypliny sportu. Wśród nich jest również łyżwiarstwo figurowe. Trenują je Ola i Ula Stankiewicz. W najbliższą sobotę  na lodowisku Helena w godz. 9.00 - 11.30 odbędą się pokazy łyżwiarstwa figurowego, na którym dziewczynki oraz inni zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności. Wstęp wolny.

Jak zaczęła się ich przygoda z tą dyscypliną sportu?

Urszula Stankiewicz – 11 lat, uczennica klasy 4b w SP11 w Elblągu

Łyżwiarstwo figurowe gości w jej życiu od trzech lat. Na pierwszy trening trafiła do szkółki UKS Szostka Elbląg z ciekawości, namówiona przez siostrę. Ta dyscyplina sportu przyciągnęła jej uwagę i zdecydowała się na regularne treningi w grupie amatorskiej Ice Brakers w tym samym klubie. Przez rok trenowała jednocześnie hip-hop i łyżwiarstwo figurowe. Po tym czasie zdecydowała, że to łyżwiarstwo figurowe kocha bardziej. Dziś uczy się nowych elementów łyżwiarskich pod okiem trenera p. Joanny Ziemińskiej.

W sezonie 2021/2022 zadebiutowała na zawodach:

- XV Zawody Mikołajkowe 2021 – Puchar obchodów Stulecia PZŁF w Łodzi, gdzie zajęła 9 miejsce w kategorii Solistek - klasa wstępna U12,

- Walley Winter Cup 2022 w Warszawie, gdzie zajęła 9 miejsce w kategorii Solistek - klasa wstępna U12,

- XVIII MiniEuropa 2022, gdzie zajęła 6 miejsce w kategorii Solistek - klasa wstępna U12,

Jej plany na najbliższą przyszłość to: nauka skoków lutza i axla oraz nauka piruetów siadanego i wagi.

Oprócz łyżwiarstwa figurowego lubi rysowanie, co ją relaksuje w wolnym czasie. Nie zapomniała też o hip-hopie, który w zaciszu domowym też często powraca.

Aleksandra Stankiewicz – 9 lat, uczennica klasy 3b w SP11w Elblągu

Przygodę z łyżwiarstwem figurowym rozpoczęła trzy lata temu przez przypadek, szukając dla siebie dyscypliny sportu, która stałaby się jej pasją. Przez pierwszy rok uczyła się podstaw w szkółce w UKS Szóstka Elbląg, następnie przeszła do grupy amatorskiej Ice Brakers tego samego klubu, gdzie trenuje obecnie. Najwyraźniej dobrze trafiła, bo już po kilku treningach wiedziała, że ten sport jest właśnie dla niej. Dziś treningi są dla niej odskocznią i odpoczynkiem od codzienności. Swoje umiejętności szlifuje pod okiem trenera p. Joanny Ziemińskiej.

W sezonie 2021/2022 zadebiutowała na zawodach:

- XV Zawody Mikołajkowe 2021 – Puchar obchodów Stulecia PZŁF w Łodzi, gdzie zajęła 2 miejsce w kategorii Solistek - klasa wstępna U9,

- Walley Winter Cup 2022 w Warszawie, gdzie zajęła 5 miejsce w kategorii Solistek - klasa wstępna U9,

- XVIII MiniEuropa 2022, gdzie zajęła 8 miejsce w kategorii Solistek - klasa wstępna U9,

Jej plany na najbliższą przyszłość to: nauka skoków lutza i axla oraz piruetów siadanego i wagi.

Poza łyżwiarstwem lubi wycieczki rowerowe oraz układanie puzzli i jest zawsze optymistyczna i uśmiechnięta.

foto. Paweł Tworek