Sport w szkole

⛹‍♂️ W dniach 24-26.03 chłopcy z kasy V brali udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Ełku Wilki CUP. Turniej był zorganizowany dla uczniów klasy VI i młodszych. Młodsi o rok koszykarze UKS Jar - Truso Elbląg w pierwszym meczu zmierzyli się z koszykarzami Żubry Białystok. Po bardzo dobrym meczu nieznacznie ulegli Żubrom.

W drugim dniu turnieju nasz zespół grał z SP47 Białystok i odczuwając trudy poprzedniego meczu i tym razem musieli uznać wyższość koszykarzy z Podlasia. W drugim sobotnim meczu UKS grał z Trójką Nidzica. Po najlepszym (zdaniem trenera) meczu w turnieju przegrali jednym pkt ze starszymi kolegami z Nidzicy. W kolejnym meczu podłamani psychicznie elblążanie ulegli zawodnikom z Nenufar Ełk.

💥 Po ciężkich trzech meczach w sobotę nadszedł czas na relaks i rehabilitację. Wieczór koszykarze spędzili w Aqua parku 💦🏊‍♂️
W ostatnim dniu zmagań UKS Jar-Truso Elbląg 4 pkt wygrał z gospodarzami turnieju, zespołem Wilki Ełk.

Ostatecznie UKS zajął V m-ce, ale nie to było najważniejsze 😉 Głównym celem była nauka koszykówki w warunkach walki sportowej.

GOSPODARZE WYRÓŻNILI:
👉 Szymona Filarskiego - pierwsza piątka turnieju
👉 Szymona Demskiego - najbardziej wartościowy gracz zespołu
👉 Kazimierza Pecynę - najlepszy w zespole

Zdaniem trenera najlepiej zagrał we wszystkich meczach "Filar"👏. Na szczególne brawa zasłużył też Bartosz Dębek 👏, który mimo kontuzji w znacznym stopniu przysłużył się zespołowi w zwycięskim meczu 💪

AM