Sport w szkole

Uczniowie i absolwenci naszej szkoły po raz kolejny pomagali w organizacji Festiwalu Unihokeja, podczas uroczystego otwarcia a także pełnili funkcję sędziów stolikowych.

Skład wolontariuszy:

Szczepanik Patryk, Dominik i Gabrysia Powroźnik, Dominika Kłusewicz, Paula Jaworska,Natalia Filarska, Natalia Szymańska, Klaudia Rymkiewicz, Mateusz Skop, Aniela Mieczkowska, Marysia Żejmo, Monika Góralska Martyna Jankowska, Weronika Tarczyńska, Zuzia Miciak, Jasiu Stosik, Agata Kamińska, Ada Szwarc, Piotr Ewertowski, Patrycja Sar, Natalia Gruz.

W weekend 12-14 maja odbył się XXIV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „ Puchar Bałtyku”. Udział w nim wzięły 84 drużyny – z 13 województw, w sumie 1200 zawodników.

W ramach festiwalu rozgrywane były: VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców „Ogólnopolska Licealiada”, XIII Ogólnopolska Gimnazjada Dziewcząt i Chłopców dla szkół gimnazjalnych i XI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców dla szkół podstawowych. Festiwal jest rokrocznie największą imprezą unihokeja w kraju i największą po względem wielkości w Europie imprezą dla szkół.

Festiwal został rozegrany na sześciu największych obiektach sportowych miasta Elbląga :

-hala Widowiskowo – Sportowa MOSiR al. Grunwaldzka 135
-hala Gimnazjum Nr 9 ul. Browarna 1