Sport w szkole

Niestety wszystko co fajne szybko się kończy. Dziewczęta i chłopcy z klasy 7c w tym roku przygotowywali się kondycyjnie do sezonu, w stolicy Karkonoszy - Karpaczu. Przy sprzyjającej aurze i ogromnym zapale do pracy zostały zrealizowane wszystkie cele postawione przez trenerów Annę Przewodowską i Janusza Krasowskiego.

W przeciągu 7 treningowych dni odbyło się łącznie
9 wycieczek górskich, w tym dwie z przewodnikiem. Podczas zajęć dzieci pokonały ponad 100 km wspinając się na blisko 5000 m. Podczas treningów wydolnościowych realizowaliśmy równolegle cele edukacyjne. Uczestnicy zapoznali się z bogatą historią Karkonoszy, zwiedzili wszystkie najbardziej charakterystyczne dla tych gór miejsca. Wdrapali się na królową szczytów Śnieżkę - 1603m npm, przeszli malowniczymi szlakami Równi pod Śnieżką podziwiając Samotnię, kocioł Małego Stawu. Dwukrotnie piknikowali pod Słonecznikami i Pielgrzymami. Dodać należy, że wzięli również udział w wycieczce do Adrszpaskich Skał po Czeskiej stronie masywu. Po ciężkiej pracy w górach, uczestnicy obozu relaksowali się w kompleksie basenowym Hotelu Gołębiewski czy na urokliwym deptaku miasta. Nie należy również zapominać, że jak na koszykarzy przystało, treningi odbywały się również na hali sportowej.

Na więcej informacji z obozu zapraszamy na szkolną stronę Facebook, gdzie szczegółowo prowadzono codzienne sprawozdania z zajęć.

JK