Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

W dniu dzisiejszym wiele aktywności miało formę zajęć terenowych. Klasa 6.a wraz z wychowawcą udała się do Parku Bażantarnia, aby wędrując wyznaczonym szlakiem lepiej przyjrzeć się przyrodzie. W trakcie spaceru uczestniczyli oni w wykładzie prowadzonym przez Pana Jarosława Mytycha z Nadleśnictwa Elbląg, który w ramach edukacji leśnej, opowiadał młodzieży o bogactwie porostów jako wskaźników czystości powietrza oraz schronieniach dla nietoperzy. Kluczowym elementem zajęć było rozpoznawanie gatunków roślin zielnych oraz niektórych drzew. Świetlica szkolna zorganizowała hapenning pt. „Chrońmy Ziemię” w ramach którego uczniowie rozdawali plakietki promujące ekologię przechodniom Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem. Grupa projektowa Ekologicznej Szkoły podlała kiełkujące nasiona łąki kwietnej, a także umieściła w jej najbliższym sąsiedztwie pierwszy domek dla owadów. Na lekcjach języka angielskiego, uczniowie klas 4.c, 5.d oraz 6.d omawiali treści związane z zagrożonymi gatunkami, a także wykonywali quiz ekologiczny z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Uczniowie z klasy 8.b: Oliwia Głuszak, Lena Wojdag oraz Hubert Sielicki, godnie reprezentowali Naszą Szkołę podczas Miejskich Obchodów Dnia Ziemi, biorąc udział w konkurencjach dotyczących zagadnień związanych z ochroną przyrody, które były częścią turnieju ekologicznego. Podczas tego wydarzenia, jedna z uczennic klasy 8.b, Emilia Lesiak, została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Elbląg, Pana Witolda Wróblewskiego, wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska.

Korzystając z pięknej pogody, chętni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w akcji sprzątania terenów zielonych wokół Naszej Szkoły. Zbierane odpady były na bieżąco segregowane. Cieszy fakt, że uzbierała się duża grupa tych, którym czystość naszej planety nie jest obojętna i chętnie włączyli się w akcję.

Dziękujemy 😀

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.