Szkolne Koło Przyrodnicze

Na zajęciach rozwijane są zagadnienia z podstawy programowej w oparciu o eksperymenty. Wspólnie z nauczycielem uczniowie wyjaśniają mechanizm zachodzenia pewnych zjawisk przyrodniczych. Głównym celem zajęć jest poznanie etapów doświadczenia:

1. Postawienie pytania2340645

2. Zaproponowanie hipotezy

3. Zgromadzenie potrzebnych materiałów

4. Zaplanowanie przebiegu doświadczenia

5. Zanotowanie obserwacji

6. Wyciągnięcie wniosków

Przeanalizowanie powyższych punktów na kole przyrodniczym pomaga uczniom zrozumieć sens prezentowanego doświadczenia, rozbudza ich ciekawość i zachęca do poszukiwania odpowiedzi na postawione pytania. Głównym celem koła jest również wybranie doświadczeń najciekawszych i jeszcze nieznanych aby zaprezentować je podczas różnych szkolnych uroczystości (np. Święta Szkoły) a także podczas zajęć z przedszkolakami.

Wspólne eksperymentowanie daje naszym uczniom wiele radości i pokazuje, że nauka może być bardzo ciekawa.

Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 14.45

Opiekun koła : Katarzyna Szyk