Szkolne Koło Przyrodnicze

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Na zajęciach rozwijane są zagadnienia z podstawy programowej w oparciu o eksperymenty. Wspólnie z nauczycielem uczniowie wyjaśniają mechanizm zachodzenia pewnych zjawisk przyrodniczych. Głównym celem zajęć jest poznanie etapów doświadczenia:

1. Postawienie pytania2340645

2. Zaproponowanie hipotezy

3. Zgromadzenie potrzebnych materiałów 

4. Zaplanowanie przebiegu doświadczenia

5. Zanotowanie obserwacji

6. Wyciągnięcie wniosków

Przeanalizowanie powyższych punktów na kole przyrodniczym pomaga uczniom zrozumieć sens prezentowanego doświadczenia, rozbudza ich ciekawość i zachęca do poszukiwania odpowiedzi na postawione pytania. Głównym celem koła jest również wybranie doświadczeń najciekawszych i jeszcze nieznanych aby zaprezentować je podczas różnych szkolnych uroczystości (np. Święta Szkoły) a także podczas zajęć z przedszkolakami.

Wspólne eksperymentowanie daje naszym uczniom wiele radości i pokazuje, że nauka może być bardzo ciekawa.

Spotykamy się w każdą środę o godzinie 14.35 i 15:25

Opiekun koła : Katarzyna Szyk

ozio_gallery_nano

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.